Jakie opinie zbiera „Zakonnica 2”? Krytycy ciągle niezadowoleni z nowych horrorów Obecnowersum

W kinach możecie oglądać najnowszy horror z tak zwanego Obecnowersum. Jakie opinie od widzów i krytyków zbiera „Zakonnica 2”? Czy film będzie stanowił nowe otwarcie dla franczyzy, której ostatnio mocno dostaje się zarówno od recenzentów, jak i samych widzów? Zebraliśmy wszystkie informacje w tej sprawie.

„Zakonnica 2” – opinie o filmie. Recenzje nadal kiepskie, ale widzowie widzą poprawę

Pierwsze opinie o „Zakonnicy 2” dawały nadzieję na poprawę jakości prezentowanej ostatnio przez filmy wchodzące w skład Obecnowersum, ale jeśli liczyliście na ogromny skok jakości i powrót do poziomu reprezentowanego przez pierwsze części głównej serii, to nie mamy dobrych wiadomości. Film zbiera co prawda lepsze opinie niż kilka ostatnich tytułów, ale nie jest to bynajmniej wynik, który pozwala mu na rywalizowanie z pierwszą czy drugą „Obecnością”. W serwisie Rotten Tomatoes przy 83 recenzjach pozytywnie „Zakonnicę 2” oceniło zaledwie 45% krytyków. Gorszy wynik osiągnęły do tej pory tylko trzy filmy: „Topielisko. Klątwa La Llorony” (28%), „Annabelle” (28%) i pierwsza „Zakonnica” (24%). Jeśli chodzi o średnią ocenę, to „Zakonnica 2” również zajmuje w rankingu franczyzy czwarte miejsce od końca – wynik 5,00 w dziesięciostopniowej skali pozwala jej wyprzedzić tylko trzy wspomniane już tytuły.

zakonnica 2 opinie i oceny filmu-min.png

Lepiej nowy horror zObecnowersum wypada natomiast w oczach widzów. Pozytywnie ocenia go na ten moment 76% głosujących, co daje mu solidne czwarte miejsce. Lepiej wypadają w całej franczyzie tylko trzy odsłony głównej serii „Obecność”. Najnowszą i debiutancką część pozytywnie oceniło po 83% widzów, a środkową 81%.

Z opinii większości krytyków wyłania się obraz średniego i mocno bezpiecznego horroru, który nie ma zbyt wiele do powiedzenia zarówno w kontekście wydarzeń z całego z Obecnowersum, jak i samego gatunku. Recenzje malują „Zakonnicę 2” jako przeciętny produkt stworzony od linijki po linii najmniejszego oporu, tak aby zawierał wszystkie podstawowe elementy typowego horroru. Oceniający zarzucają twórcom brak odwagi i schematyczność, chociaż niekiedy chwalą ich za samą warstwę realizacyjną.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Warner Bros. / Bruno Calvo