Apple TV+ znowu podnosi ceny abonamentu. Ile serwis kosztuje w Polsce?

Kolejna podwyżka abonamentu na streamingowym rynku stała się faktem. Platforma Apple TV+ wprowadził właśnie nowy cennik swoich usług. Jest to druga podwyżka w czteroletniej historii serwisu, która wchodzi w życie dokładnie rok po tym, jak Apple pierwszy raz podniosło ceny abonamentu. Zmianie uległ zarówno koszt miesięcznej, jak i rocznej subskrypcji Apple.

Apple TV+ drożeje. Serwis podnosi ceny przed premierami głośnych filmów i seriali

Platforma Apple TV+ debiutująca pod koniec 2019 roku kosztowała pierwotnie tylko $4,99 i cena ta utrzymywała się przez pierwsze trzy lata działalności serwisu. Dopiero w październiku zeszłego roku Apple wprowadziło nowe ceny miesięcznego i rocznego abonamentu. Po pierwszej podwyżce cena w Stanach Zjednoczonych wzrosła do $6,99, a teraz podniesiono ją aż o trzy dolary do $9,99. Serwis nadal oferuje możliwość wykupienia od razu rocznego abonamentu ze zniżką o wartości dwóch miesięcznych abonamentów. W USA trzeba więc zapłacić za dwunastomiesięczną subskrypcję $99,99. Podniesiono też ceny innej usługi od Apple. Fani gier nie będą zadowoleni z informacji, że za dostęp do Apple Arcade z trzeba teraz płacić $6,99 miesięcznie, a nie $4,99. Podwyżka objęła też Apple News+, które kosztuje już $12,99, czyli trzy dolary więcej niż do tej pory.

Jak na razie nie mamy jeszcze pewności, czy podwyżka cen obejmie też inne rynki. W zeszłym roku przy okazji podnoszenia ceny w USA zmieniono ją także w pozostałych krajach, w tym w Polsce. Na ten moment w naszym kraju cena miesięcznego abonamentu wynosi 34,99 zł. W przypadku rocznej opcji jest to 349,99 zł. Do podwyżki cen abonamentu doszło na chwilę przed wyczekiwaną premierą serialu „Monarch: Dziedzictwo potworów”. W najbliższych miesiącach na Apple TV+ trafią też nowe sezony popularnych sezonów serialiFor All Mankind” i „Kulawych koni” oraz filmy „Napoleon i Czas krwawego księżyca.

Droższe stało się w Stanach Zjednoczonych także korzystanie z pakietu Apple One. W zależności od pakietu jego miesięczny koszt wynosi aktualnie $19,95 w przypadku planu indywidualnego i $25,95 lub $37,95 w przypadku planu rodzinnego pozwalającego na korzystanie z usług pięciu osobom. Komplet usług gwarantuje użytkownikom dostęp do platformy streamingowej Apple TV+, jak i Apple Music bez reklam, Apple Arcade bez reklam oraz iCloud+.

Koniecznie sprawdź też inne wiadomości o filmach i serialach:

zdj. Ivan Marc Sanchez Saiz / depositphotos