Ari Aster wraca z następnym surrealistycznym widowiskiem. Zwiastun nowego filmu od A24

To dobry dzień dla fanów Nicolasa Cage'a! W ślad za pokazany zwiastunem westernu z kultowym gwiazdorem, studio A24 wypuściło pełną zapowiedź komediowej produkcji „Dream Scenario”. W filmie sygnowanym nazwiskiem Ariego Astera („Bo się boi”, „Hereditary”) Cage wciela się w rolę podstarzałego mężczyzny, który bez wyraźnego powodu zaczyna pojawiać się w snach obcych ludzi. 

To będzie kosmiczna jazda! Nicolas Cage w zwiastunie filmu „Dream Scenario”!

Dream Scenario” jest autorskim dziełem Kristoffera Borgliego („Chora na siebie”). Wraz z nim komedię jako producenci tworzyli Lars Knudsen („Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”) oraz wspomniany twórca horrorów Ari Aster. Obsadę uzupełniają Michael Cera („Juno”), Julianne Nicholson („Mare z Easttown”), Tim Meadows („Wredne dziewczyny”) i Dylan Baker („Hunters”).

Cage zagrał w filmie postać niezdarnego profesora, który pewnej nocy staje się celebrytą. Z nieznanych przyczyn mężczyzna zaczyna masowo pojawiać się w cudzych snach. Film ma wziąć pod lupę kulturę mediów społecznościowych, a w szczególności jej „viralowość”, jak i wpływ na to, w jaki sposób wchodzimy w interakcje z innymi w codziennym życiu.

Koniecznie sprawdź też:

Film zadebiutował podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto ku znakomitym recenzjom. Na listopad zaplanowano z kolei premierę w amerykańskich kinach.

Niestety potwierdzono już, że Polsce będziemy musieli poczekać na film aż kilka miesięcy dłużej. Premiera odbędzie 12 stycznia przyszłego roku.

Zdj. A24