Fani zachwyceni pojawieniem się Haydena Christensena. Tak wyglądał powrót Anakina od kulis!

Wraz z ubiegłotygodniowym odcinkiem „Ahsoki” do odległej galaktyki ponownie zawitał Hayden Christensen. Zakulisowy wgląd w powrót aktora mającego w dorobku prequelową kreację Anakina Skywalkera zaprezentowano właśnie w nowym materiale z serialu.

„Byłem naprawdę zachwycony, że zadzwoniono do mnie i zaproponowano mi udział w tym projekcie” – wyjawił Christensen w krótkim dokumencie BTS. „Przyznam, że wciąż trudno mi w to uwierzyć. Czuję ogromną wdzięczność”. Przypomnijmy, że dla aktora znanego najlepiej z dwóch prequelowych filmów sagi George'a Lucasa jest to już drugi powrót do roli Anakina / Dartha Vadera w ostatnich latach – po raz pierwszy w kultowej kreacji zobaczyliśmy go w ramach miniserialu „Obi-Wan Kenobi”, w którym połączył siły z Ewanem McGregorem

Najnowsze spotkanie z byłym mistrzem omówiła też sama Rosario Dawson, wcielająca się w tytułową rolę serialu: „To potężne doświadczenie dla Ahsoki. Widzimy jak opuszcza gardę. Znamy ją jako stoika, potężnego wojownika, ale nagle, w jednej chwili, staje się znów padawanką”. Aktorka przyznała też, że – odsuwając na bok portretowane przez siebie postacie – dzieli z Christensenem kilka wspomnień z początków ścieżki aktorskiej: w wieku nastoletnim dwójka miała uczęszczać na te same zajęcia w nowojorskiej szkole filmowej Lee Strasberg Theatre and Film Institute. „Ponieważ dzielimy z sobą taką historię, czułam się, jakbym ponownie spotkała mojego starego przyjaciela” – przyznała Dawson.

Sprawdź też:

Szósty odcinek „Ahsoki” już w najbliższą środę. Kto stanął za kamerą? 

Przypomnijmy, że ponowne spotkanie Ahsoki i Anakina i finałowa lekcja byłego mistrza Togrutanki umożliwiły głównej bohaterce podjęcie pościgu za czarnymi charakterami serii: Baylanem, Morgan i Shin. Na podstawie internetowych raportów i spekulacji możemy założyć, że w szóstym odcinku widzowie doczekają się pierwszego spotkania z postacią Wielkiego Admirała Thrawna, kultowego bohatera pozafilmowego kanonu „Gwiezdnych wojen”, w którego na ekranie wcielił się Lars Mikkelsen

Za kamerą szóstego odcinka, zaplanowanego na najbliższą środę, stanęła Jennifer Getzinger, znakomita reżyserka mająca w dorobku pracę przy takich tytułach jak „Rodzina Soprano” czy „Mad Men”. Przy okazji następnego odcinka niewielkiemu skróceniu ulegnie metraż odcinka. Według przecieku z Disney+ rozdział szósty liczy sobie dokładnie 46 minut i 26 sekund (wliczając sekwencję napisów końcowych).

źródło: ET / zdj. Disney