Brie Larson walczy z patriarchalnym społeczeństwem w nowym serialu od Apple TV+!

Apple TV+ przygotowało na jesienny sezon sporo serialowych nowości. Jedną z nich będzie produkcja zatytułowana „Lekcje chemii”, w której główną rolę zagrała Brie Larson. Aktorka mająca w listopadzie pojawić się ponownie na dużym ekranie w roli Kapitan Marvel spróbuje też podbić wspólnie z Lewisem Pullmanem („Top Gun: Maverick”) mały ekran. Czy ma na to szanse? Zobaczcie zwiastun.

Tej jesieni Brie Larson pojawi się też na małym ekranie. Zwiastun „Lekcji chemii

Serial jest adaptacją debiutanckiej powieści autorstwa Bonnie Garmus. Historia zabiera nas do pierwszej połowy lat 50. ubiegłego wieku i opowiada o losach Elizabeth Zott (Larson) marzącej o byciu naukowcem. Obecne nastroje w społeczeństwie oraz ciąża utrudniają jednak Elizabeth spełnienie swoich marzeń i kobieta musi szukać innej ścieżki zawodowej. Ostatecznie bohaterka podejmuje się pracy jako prezenterka w telewizyjnym programie kulinarnym, który z czasem zaczyna gromadzić przed telewizorami coraz większą publikę i stawać się programem poświęconym nie tylko kuchni.

Premiera serialu „Lekcje chemii” została wyznaczona przez platformę Apple TV+ dokładnie na 13 października. W obsadzie produkcji obok Larson i Pullmana są także: Aja Naomi King („The Upside”), Stephanie Koenig („Stewardesa”) i Patrick Walker („Gaslit”). Scenariusz do serialu napisała Susannah Grant nominowana do Oscara za opracowanie historii do filmu „Erin Brockovich”.

Koniecznie przeczytaj też:

zdj. Apple TV+