Co z rolą Amber Heard w „Aquamanie 2”? Od początku miała być zepchnięta na dalszy plan

Za chwilę zobaczymy pierwszy zwiastun filmu „Aquaman i Zaginione Królestwo”, w którym powinny w końcu pojawić się ujęcia z Merą graną w pierwszej produkcji z 2018 roku przez Amber Heard – do tej pory aktorka jest nieobecna w kampanii promocyjnej. Twórcy potwierdzili właśnie już oficjalnie, że w kontynuacji superbohaterskiego widowiska z Jasonem Momoą udział Heard będzie niewielki. Czy to głośna sprawa rozwodowa doprowadziła do tego, że była żona Johnny'ego Deppa została zepchnięta na dalszy plan?

Od początku chciano zmniejszyć rolę Amber Heard w filmie „Aquaman 2

Amber Heard wcielająca się w Merę w filmie „Aquaman” z 2018 roku, będzie miała znacznie mniejszy udział w drugiej części serii, która zadebiutuje pod koniec roku w kinach. 2023 roku. To już oficjalny fakt potwierdzony przez samego reżysera obydwu produkcji. James Wan przyznał w najnowszym wywiadzie, że drugi film będzie skupiał się na braterskiej relacji między Arthurem (Jason Momoa) i Ormem (Patrick Wilson), a nie między Arthurem i Merą – tak jak miało to miejsce w pierwszej produkcji. Reżyser przekonuje jednak, że od początku tak właśnie miał wyglądać plan na drugą przygodę Aquamana i film zawsze postrzegany był jako braterska opowieść bez istotnego wątku romantycznego.

„Pierwszy film był o podróży Arthura i Mery. Drugi film zawsze miał być o Arthurze i Ormie. Pierwszy był filmem przygodowym romansem, a drugi jest przygodowym bromance'em” – przekonywał Wan w wywiadzie dla Entertainment Weekly. Te słowa stoją w opozycji do tego, co podczas zeszłorocznego procesu sugerowała sama Amber Heard. Aktorka wspólnie ze swoimi prawnikami próbowała przekonywać ławę przysięgłych, że jej rola w drugim filmie o Aquamanie została mocno ograniczona ze względu na uwikłanie w głośny proces z Deppem.

Heard i Depp od lat toczyli batalie sądowe, zarzucając sobie wzajemnie przemoc domową i składanie fałszywych oskarżeń. W wyniku tego konfliktu Depp stracił swoją rolę Grindelwalda w serii „Fantastyczne zwierzęta” i w odpowiedzi na to posunięcie Warnera wielu jego fanów domagało się od studia usunięcia Heard z drugiego „Aquamana” – pod petycją zebrano ponad 1,8 mln podpisów.

Koniecznie przeczytaj też:

Heard pojawi się tylko na 10 minut w drugim „Aquamanie”?

W maju 2022 roku, podczas składania zeznań w procesie wytoczonym jej przez Deppa, aktorka twierdziła, że pierwszy scenariusz, który otrzymała, zawierał sporo scen z jej udziałem, które były sukcesywnie usuwane w kolejnych wersjach tekstu. Heard twierdziła, że twórcy odbierali jej między innymi sceny akcji i stopniowo zmniejszali znaczenie jej postaci. „Dostałam scenariusz. Następnie dostałam nowe wersje scenariusza, w których usunięto sceny akcji z udziałem mojej postaci. W zasadzie odebrali mi sporo z mojej roli. Po prostu pozbyli się wielu scen” – twierdziła Heard.

Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie czasu ekranowego otrzyma Amber Heard w filmie „Aquaman i Zaginione Królestwo”, ani jak istotną rolę odegra w kontekście samej historii, ale niektóre źródła donosiły, że jej udział w produkcji został skrócony do zaledwie 10 minut!

Koniecznie sprawdź też:

źródło: ew.com / zdj. Denis Makarenko / depositphotos