Co dalej z „Yellowjackets”? W końcu mamy dobre wiadomości!

Mamy kolejny tytuł, którego twórcy zamierzają szybko wznowić prace po zakończeniu strajku scenarzystów. Ogłoszono właśnie, że lada moment wystartują prace nad trzecim sezonem „Yellowjackets”. Kiedy możemy spodziewać się powrotu popularnej produkcji od stacji Showtime?

„Yellowjackets” też wraca do gry. Ruszają prace nad nowymi odcinkami

Rozpoczęty na początku maja strajk scenarzystów doprowadził do wstrzymania wszelkich prac nad tworzonymi tekstami do serialowych produkcji. Po prawie pięciu miesiącach protestowania scenarzystom udało się wywalczyć nowe warunki pracy w hollywoodzkich wytwórniach i twórcy zaczynają wracać do pisania scenariuszy. Bardzo szybko do pracy mają wrócić między innymi twórcy „Yellowjackets”, którzy musieli przerwać tworzenie historii do trzeciego sezonu dosłownie dzień po tym, jak zabrali się do pracy. Na początku maja Ashley Lyle poinformowała w mediach społecznościowych, że ze względu na rozpoczęcie strajku wszelkie działania związane z pisaniem trzeciego sezonu popularnej produkcji od stacji Showtime zostały zatrzymane. Teraz ogłoszono, że prace pokoju scenarzystów zostaną wznowione w najbliższych dniach. Twórcy mają zameldować się do pracy już w najbliższą środę.

W obecnej sytuacji, kiedy scenariusze nie są jeszcze gotowe, musimy liczyć się z tym, że zdjęcia do nowych odcinków ruszą dopiero w 2024 roku, a to z kolei prowadzi nas do wniosku, że trzeci sezon „Yellowjackets” może powrócić dopiero w 2025 roku! Pocieszeniem dla fanów niech będzie jednak to, że twórcy wcześniej wypuszczą bonusowy odcinek Yellowjackets”, którego premiera odbędzie się przed następną serią. Twórcy zastrzegali jednak, że doczekamy się go bliżej premiery kolejnej serii, więc nie należy go wypatrywać w tym roku. Odcinek będzie stanowił pomost pomiędzy wydarzeniami z drugiej a trzeciej serii.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: deadline.com / zdj.