Co słychać w A24? Prequel „Piątku trzynastego” do kosza. W planach projekt ze Spielbergiem

Wygląda na to, że studio A24, mające w dorobku wiele spośród najlepszych współczesnych dreszczowców, nie odpowie za zapowiadany od dłuższego czasu prequel „Piątku trzynastego”. Serialowy projekt „Crystal Lake”, którym zajmował się Bryan Fuller („Hannibal”) został anulowany przez wytwórnię – sugeruje nowy raport. W ramach pocieszenia zapowiedziano współpracę A24 z samym Stevenem Spielbergiem.

Co stało się za kulisami prequela „Piątku trzynastego”? A24 nie komentuje

Studio A24 zapowiedziało realizację prequela kultowych slasherów jeszcze w roku 2022. W tym samym czasie dowiedzieliśmy się, że Bryan Fuller objął potrójną funkcję showrunnerascenarzysty i producenta wykonawczego projektu. W gronie producentów znalazł się też Victor Miller, autor tekstu do oryginalnego „Piątku trzynastego” z 1980 roku.

Sprawdź też: Nicolas Cage zagra w horrorze o Jezusie. Scenariusz na podstawie niekanonicznej ewangelii

O negatywnych decyzjach za kulisami serii informowano w tym tygodniu w raporcie na łamach The Insneider. Serwis wskazuje, że A24 postanowiło wstrzymać realizację projektu. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, czy serial został całkowicie anulowany, czy możemy oczekiwać, że na jakimś etapie A24 zdecyduje się powrócić do realizacji. Przedstawiciele studia nie udzielili w sprawie żadnego oficjalnego komentarza.  

PIĄTEK TRZYNASTEGO serialowy prequel nie powstanie.JPG

Choć żadne szczegóły odnośnie fabuły serialu nie zostały ujawnione, w poprzednich doniesieniach sugerowano, ze istotną rolę w produkcji miała odegrać Adrienne King, wcielającą się w oryginalną final girl „Piątku trzynastego”. W zeszłym roku aktorka przyznała, że trwają spotkania z Bryanem Fullerem, podczas których showrunner objaśnia zarys projektu – potwierdziła też, że twórcy liczyli na możliwość pokazania serialu w roku 2024. Projekt powstawał z myślą o platformie Peacock.

Sprawdź też: Mamy opinie o filmie „Furiosa”! To heavymetalowy epos na miarę „Mad Maxa: Na drodze gniewu”

„Crystal Lake” skreślone. Na pocieszenie: A24 planuje film ze Spielbergiem

Negatywne wieści na temat „Crystal Lake” to nie wszystko, co wyczytaliśmy w The Insneider na temat przyszłych przedsięwzięć A24. W innej części raportu ujawniono, że studio planuje połączyć siły ze Stevenem Spielbergiem i firmą Amblin Partners. Ich wspólnym projektem ma być adaptacja niewydanej w Polsce powieści „The Heaven & Earth Grocery Store” Jamesa McBride'a.

Debiutująca w ubiegłym roku książka opowiada o zagadce zabójstwa w pewnej podupadającej dzielnicy Pottstown w Pensylwanii. Kryminalna intryga w sercu powieści to jednak tylko pretekst do nakreślenia skomplikowanej i rozciągniętej na wiele dekad historii części miasta, w której obok siebie żyli żydowscy imigranci i Afroamerykanie. Powieść trafiła na prestiżową listę bestsellerów New York Timesa. Do jej lektury zachęcał sam Barack Obama.

Scenariuszem pełnometrażowej adaptacji ma zająć się ceniony amerykański dramaturg Branden Jacobs-Jenkins. W jego filmowo-serialowym dorobku znajdziemy takie tytuły jak „Kindred”, „Peryfiera” i „Watchmen”.

Sprawdź też: Legendarny reżyser wraca z nowym filmem! Pierwsza zapowiedź „Megalopolis” intryguje!

Zainteresowanych następnymi projektami studia A24 odsyłamy też do niedawnych wpisów o finałowej odsłonie krwawej trylogii „X” i nowego filmu od reżyserskiego duetu z „Mów do mnie”. Warto dodać, że jeszcze w tym miesiącu wytwórnia zamierza rozpocząć realizację następnego filmu Alexa Garlanda, twórcy niedawnego „Civil War”. Przy okazji produkcji zatytułowanej „Warfare” reżyser ponownie połączy siły z Rayem Mendozą, który pełnił funkcję konsultanta wojskowego podczas zdjęć do „Civil War”. Tym razem obaj twórcy zajęli się opracowaniem scenariusza. W tym miejscu więcej informacji.

Zdj. Instagram / Warner Bros.