Takiego hitu Disney nie miał w kinie od dawna. Filmowa perełka ruszyła na podbój Disney+!

Disney miał ostatnio kilka wpadek w świecie Marvela, ale to i tak nic w porównaniu z tym, jak kiepsko wypadały przez ostatnie lata animowane produkcje Pixara. Po wielu finansowych katastrofach przełamanie złej passy przyniosła dopiero w tym roku premiera filmu „Między nami żywiołami”. Hitowa produkcja zawitała właśnie do oferty serwisu Disney+ i możecie obejrzeć ją bez dodatkowych opłat.

Między nami żywiołami” już do obejrzenia na Disney+

Kinowy debiut najnowszej animacji stworzonej przez Pixara przypadł na 16 czerwca. Mimo braku spektakularnego otwarcia film „Między nami żywiołami” cieszył się ostatecznie wyjątkową sporą popularnością wśród widzów i przełamał pasmo niepowodzeń animowanych projektów Disneya. Szczególnie dużą uwagę nowy film Pixara przyciągał na zagranicznych rynkach, gdzie zebrał 330 mln dolarów. Po dorzuceniu do tego 154 mln dolarów z rynku krajowego na jego globalnym koncie znalazło się 484 mln dolarów. Dzięki temu produkcja znalazła się wśród 10 najbardziej dochodowych filmów 2023 roku.

To świetny wynik pokazujący, że w kinach nadal jest miejsce dla animowanych projektów Pixara, co po ostatnich wpadkach nie wydawało się wcale tak oczywiste. W zeszłym roku „Buzz Astral” zebrał od widzów tylko 226 mln dolarów, co oznaczało spore straty dla wytwórni – budżet obydwu filmów wynosił 200 mln dolarów. Ostatnim filmem Pixara, który zarobił więcej niż była czwarty „Toy Story” z 2019 roku! Produkcja zebrała wówczas 1,073 mld dolarów.

O czym opowiada „Między nami żywiołami”? Nowy hit Disneya dla młodych widzów

Akcja filmu rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Iskra to twarda, sprytna i ognista dziewczyna, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat. Film wyreżyserował Peter Sohn („Dobry dinozaur” oraz krótkometrażowe „Zaburzenie częściowe”), scenariusz napisali John Hoberg, Kat Likkel i Brenda Hsueh, a producentką jest Denise Ream („Dobry dinozaur”, „Auta 2”). 

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Disney