Dobra wiadomość dla kolekcjonerów. Najlepsze seriale z „Gwiezdnych wojen” też trafią na płyty!

Pod koniec sierpnia Disney oficjalnie potwierdził, że w drodze na fizyczne nośniki znajduje się kilka spośród najgłośniejszych tytułów streamingu. Obok „Lokiego” i „WandaVision” zapowiedziano wówczas, że edycji na Blu-Ray i 4K UHD doczeka się ceniony przez fanów „The Mandalorian”. Teraz dowiedzieliśmy się, że wytwórnia ma w zanadrzu kolejne tytuły

Kolejne seriale „Gwiezdnych wojen” doczekają się edycji na Blu-ray!

Fizyczne wydania dwóch pierwszych sezonów „The Mandalorian”, limitowany serial „WandaVision” i pierwszy sezon „Lokiego” trafią na półki do końca tego roku (w tym miejscu znajdziecie szczegóły). Najnowszy raport wskazuje jednak, że nie będą to jedyne oryginalne serie Disney+, które doczekają się edycji na błękitnych krążkach.

Na przyszły rok wytwórnia planuje skierowanie do sprzedaży kilku kolejnych sezonów ze starwarsowej oferty streamingowej Disneya. Choć nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia, przecieki ze studia sugerują, że w roku 2024 czekają nas premiery kolejno: trzeciego sezonu „The Mandalorian” oraz pierwszego – i jedynego na ten moment – sezonu „Księgi Boby Fetta”. Jak zapewniono w nieoficjalnym raporcie kanału In Search of Physical Media (a następnie – na twitterowym profilu The Discfather), w drodze na półki znajduje się też najlepszy serial z „Gwiezdnych wojen”, czyli poprzedzający akcję „Łotra 1” pierwszy sezon „Andora” z Diego Luną w tytułowej kreacji.

Koniecznie sprawdź:

Podobnie, jak w przypadku oficjalnie potwierdzonych już wydań, następne tytuły będą miały charakter limitowany i – najpewniej – zostaną zaopatrzone w zestaw niedostępnych w streamingu dodatków specjalnych. W doniesieniach wspomniano też, że, tak samo jak zapowiedziane na ten rok edycja, każda z odcinkowych produkcji ma doczekać się steelbooka zdobionego ekskluzywną grafiką. 

Warto dodać, że w raportach nie pojawiła się natomiast ani jedna wzmianka o „Obi-Wanie Kenobim”. Możemy zatem założyć, że premiera serialu z Ewanem McGregorem na nośniku fizycznym będzie zależała od wyników sprzedaży ujawnionych już wydań produkcji Disney+.

Źródło: Star Wars News Net / The Discfather / zdj. Disney