Na HBO Max zrobi się strasznie! Horrorowy hit z 2023 roku zmierza na platformę!

Mamy dla Was informację o kolejnej filmowej premierze zmierzającej na platformę HBO Max. W październiku w serwisie będzie można obejrzeć jedną z głośniejszych tegorocznych premier w świecie horrorów. Chodzi o film „Egzorcysta papieża”, którego gwiazdą jest Russell Crowe!

Gdzie obejrzeć film „Egzorcysta papieża”? Najważniejsze informacje

  • W streamingu „Egzorcysta papieża” zadebiutuje 23 października na platformie HBO Max.
  • Film, w którym zagrał Russell Crowe pojawi się na HBO Max z napisami i lektorem.
  • Od 11 czerwca „Egzorcysta papieża” dostępny jest w Polsce w serwisach VOD.

Film inspirowany życiem jednego z najsłynniejszych rzeczywistych egzorcystów, Gabriele'a Amortha, debiutował w kinach w kwietniu tego roku. Film okazał się sporym sukcesem i zebrał od widzów na całym świecie ponad 76 mln dolarów. Przypomnijmy, że należąca do Sony wytwórnia Screen Gems zapłaciła za widowisko grozy zaledwie 18 milionów dolarów. Wynik ten sprawił, że już chwilę po premierze zaczęto rozmawiać o drugiej części „Egzorcysty papieża”. Jak na razie prace nad projektem znajdują się na bardzo wczesnym etapie planowania i nie wiemy jeszcze, kiedy film mógłby pojawić się w kinach.

Możemy już jednak potwierdzić, że „Egzorcysta papieża” zmierza do streamingu. Horror zamelduje się na platformie HBO Max dokładnie 23 października bieżącego roku.

Zmarły w 2016 roku ojciec Gabriele Amorth w ciągu swojej posługi miał dokonać ponad sto tysięcy egzorcyzmów zleconych przez Watykan. O legendarnym egzorcyście opowiadał między innym William Friedkin, reżyser „Egzorcysty”, w ramach zrealizowanego kilka lat temu filmu dokumentalnego „The Devil and Father Amorth”.  Produkcja została zrealizowana na podstawie książki autorstwa Gabriele Amortha, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Wyznania egzorcysty”.

Koniecznie sprawdź:

Źródło: Filmozercy.com / zdj. HBO Max