Halle Bailey w nowym zwiastunie „Koloru purpury”! Będzie kinowy hit?

W pierwszej połowie roku na ekranach kin mogliśmy oglądać aktorską wersję „Małej syrenki” z Halle Bailey w roli głównej. Młoda aktorka powróci niedługo do widzów za sprawą kolejnego głośnego projektu. Gwiazda Disneya zagrała jedną z głównych ról w nowej wersji „Koloru purpury”. Zobaczcie nowy zwiastun.

Halle Bailey w nowej wersji „Koloru purpury”. Oto zwiastun

Akcja „Koloru purpury” rozgrywała się w XX wieku w USA w stanie Georgia. Film opowiadał historię czarnoskórej kobiety Celie Johnson. Dziewczyna w wieku kilkunastu lat była gwałcona przez swojego ojca, a następnie maltretowana przez swojego męża. Celie zyskuje nadzieje na wyzwolenie się spod męskiej agresji po poznaniu pewnej siebie Sofi, a także piosenkarki jazzowej i kochanki męża, Shug Avery.  Nowy film nie będzie remake'em poprzedniej wersji, a nową, odświeżoną adaptacją, do której scenariusz przygotował Marcus Gardley. Nowy film bazuje na oryginalnej powieści Alice Walker z 1982 roku, ale czerpie też z broadwayowskiej wersji z 2005 roku. Za muzykę scenicznej interpretacji odpowiadają Brenda Russell, Allee Willis i Stephen Bray.   

Wyreżyserowaniem filmu zajął się Blitz Bazawule będący jednym z autorów wizualnego albumu „Black Is King” od Beyoncé. W filmie wystąpili: Taraji P. Henson, Danielle Brooks, Colman Domingo, Corey Hawkins, H.E.R. Kinowy debiut „Koloru purpury” zapowiedziano w naszych kinach na 26 stycznia.

Konicznie sprawdź też:

 

zdj. Ser Baffo / Warner Bros.