Iron Man nie żyje! To dzisiaj Tony Stark oddał swoje życie w walce z Thanosem

To właśnie dzisiaj, 17 października w filmowym świecie Marvela miała miejsce śmierć Iron Mana. Popularny heros grany przez Roberta Downey Jr. zginał w filmie „Avengers: Koniec gry” oddając swoje życie w walce z Thanosem. Wczoraj fani Marvela opłakiwali natomiast filmową śmierć Czarnej wdowy granej przez Scarlett Johansson.

Śmierć Iron Mana. To dzisiaj Tony Stark zginął w filmie „Avengers: Koniec gry

Mimo że film „Avengers: Koniec gry” trafił do kin jeszcze w 2019 roku, to wydarzenia przedstawione w jego fabule rozgrywały w 2023 roku, po pięcioletnim przeskoku w czasie względem wydarzeń z produkcji „Wojna bez granic” wypuszczonej do kin w 2018 roku. Czujni fani Marvela, nie zapomnieli, że to właśnie na 17 października przypadała wielka bitwa pomiędzy armią Thanosa i największymi obrońcami ziemi i kosmosu. To oznacza, że to właśnie na dzisiaj w filmowym uniwersum Marvela przypada także heroiczna śmierć Irona Mana. To dzień, w którym Tony Stark poświęcił swoje życie, by pokonać potężnego Tytana i przywrócić porządek w kosmosie. Jego heroiczny czyn uratował miliardy istnień i był jednym z najważniejszych wydarzeń w historii filmowego uniwersum Marvela.

Miłośnicy MCU zwracają też uwagę, że na 16 października datowana jest śmierć Nataszy Romanoff granej przez Scarlett Johansson. Bohaterka zginęła, dzień przed bitwą z Thanosem, ale w jej przypadku data ta jest nieco bardziej umowna, bowiem Czarna wdowa oddała swoje życie podczas podróży w czasie do 2014 roku.

Iron Man to jeden z pierwszych i najpopularniejszych superbohaterów Marvela. Zadebiutował w trzydziestym dziewiątym zeszycie komiksowej serii „Tales of Suspense” z 1963 roku. Twórcami postaci są scenarzyści Stan Lee, Larry Lieber, oraz rysownicy Don Heck i Jack Kirby. Jego alter ego jest Tony Stark, genialny wynalazca i miliarder prowadzący firmę Stark Industries.  W filmach wcielał się w niego Robert Downey Jr. Pierwszy raz bohater pojawił się na ekranach kin w 2008 roku, a sukces pierwszej produkcji o Iron Manie położył podwaliny pod dalsze rozwijanie MCU. W sumie Tony Sark odegrał istotne role w dziewięciu produkcjach kinowych. Pojawił się we własnej trylogii oraz wszystkich dotychczasowych częściach serii Avengers. Dodatkowo mogliśmy oglądać go także w trzecim filmie z serii „Kapitan Ameryka”.

Kiedy Robert Downey Jr. powróci jako Iron Man?

robert downey jr jako iron man w filmie avengers koniec gry.jpg

Fani już od 2019 roku zastanawiają się, jak długo trzeba będzie czekać na powrót Iron Mana do MCU. Przez pierwsze kilkanaście miesięcy zarówno przedstawiciele Marvela, jak i sam Robert Downey Jr. przekonywali, że Iron Man nie żyje i nie ma planów na jego powrót do MCU, ale nieco inne doniesienia w tej sprawie dotarły do nas pod koniec zeszłego roku.

Najpierw w październiku pojawiły się pierwsze głosy sugerujące, że w siedzibie Marvela pojawiła się chęć przywrócenia kultowego herosa i. pomysł na to, aby Robert Downey Jr. powrócił do roli Tony'ego Starka w 2026 roku w filmie Avengers: Secret Wars, który zakończy szóstą fazę MCU i ma doprowadzić do restartu całego uniwersum. W grudniu źródło tych rewelacji przekonywało nawet, że powrót aktora do roli został już przesądzony. Co więcej, mówiło się też, że Stark miałby pojawić się również w filmie „Armor Wars”. Pierwotnie projekt ten rozwijano jako serial opowiadający historię Jamesa Rhodesa, wiernego kompana Iron Mana, który musi rozliczyć się z dziedzictwem Tony'ego Starka, ale niedawno Marvel przekształcił go na pełnometrażowy film. Aktor miał prowadzić rozmowy dotyczące krótkiego występu w tej produkcji, ale od wielu miesięcy nie otrzymaliśmy żadnych aktualizacji na ten temat.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Marvel