James McAvoy zadebiutuje jako reżyser! Opowie o dwóch Szkotach udających raperów z Kalifornii

Kolejny hollywoodzki gwiazdor spróbuje swoich sił w roli reżysera. Po kiepsko przyjętym debiucie Chrisa Pine'a, za kamerą oryginalnego projektu filmowego pojawi się James McAvoy, znany z takich filmów jak „Split” i „Pokuta” czy cyklu „X-Men”. W niezatytułowanym jeszcze projekcie przedstawi opartą na faktach nieprawdopodobną historię duetu szkockich muzyków, którzy oszukali muzyczną branżę.

Według pierwszego opisu film McAvoya opowie „o dwóch chłopakach z Dundee, którzy pewnego dnia postanawiają porzucić szkocki akcent i przekonać międzynarodowy przemysł muzyczny, że są w istocie uznanym raperskim duetem z Kalifornii”.

Nieprawdopodobna historia muzycznego projektu znanego później jako Silibil N' Brains rozpocznie się w końcówce lat 90. Gavin Bain i Billy Boyd marzą o wielkim sukcesie, ale na ziemię sprowadzają ich nieustannie kpiny z kompletnie niedopasowanych do kariery scenicznej dialektów. Duet porzuca szkockie akcenty, nagrywa piosenki od nowa i przenosi się do Londynu, twierdząc wszem wobec, że pochodzą z Kalifornii, a w dzieciństwie kumplowali się z Eminemem. Szybko otrzymują kontrakt płytowy i pokaźną zaliczkę – bukują nawet pierwszy występ w MTV. Udawany sukces ma jednak bardzo krótkie nogi. 

Nie do wiary, czego próbowali dokonać ci dwaj młodzi mężczyźni” – opowiedział o projekcie filmu sam McAvoy. „Nie mogę się doczekać aż będę mógł przenieść tę wybitnie szkocko-kalifornijską historię na ekrany. Bardzo poważnie podchodzę też do perspektywy zatrudnienia zarówno do ekipy realizacyjnej, jak i w obsadzie filmowców ze Szkocji. Nie mógłbym cieszyć się bardziej, że zadebiutować jako reżyser będę mógł właśnie w mojej ojczyźnie. To będzie celebracja szkockiego ducha, ale zuchwałości Sillbil N' Brains”.

Konieczne sprawdź też:

Za wyprodukowanie filmu odpowie studio Homefront Productions, reprezentowane przez Guya J. Louthana („Dzicz”, „Mgła”). Prace zdjęciowe mają ruszyć w przyszłym roku.

źródło: Deadline / zdj. Paul Smith / depositphotos