Joaquin Phoenix dumny jak sfinks. IMAX włącza się w promowanie „Napoleona”

Przed streamingową premierą „Napoleona” Apple TV+ pochwali się najnowszym widowiskiem Ridleya Scotta na wielkim ekranie. Do premiery filmu z Joaquinem Phoenixem został już tylko niecały miesiąc. Zerknijcie na najnowszy plakat wyobrażający słynnego francuskiego przywódcę w trakcie wyprawy do Egiptu w roku 1798. 

Joaquin Phoenix na plakacie „Napoleona”. Premiera za miesiąc

Napoleon” opowie o początkach wielkiego przywódcy i jego dojściu na sam szczyt europejskiej potęgi u boku swej największej miłości – Józefiny (w tej roli pojawi się Vanessa Kirby). Film ma zgłębić błyskotliwy umysł strategiczny Francuza, który pozwolił mu stać się jednym z najbardziej cenionych generałów w historii

Autorem scenariusza do projektu jest David Scarpa („Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”), z którym Scott współpracował już przy okazji filmu „Wszystkie pieniądze świata”. Film zawita na wielki ekran zarówno za oceanem, jak i w naszym kraju. Do polskich kin „Napoleon” dotrze dokładnie 24 listopada.  

Napoleon plakat .JPG

Przypomnijmy, że obok kinowego „cięcia” w drodze na platformę streamingową znajduje się też rozszerzona wersja reżyserska. Nieco więcej przeczytacie o niej w tym miejscu. Ostatnio dowiedzieliśmy się też, w których kategoriach film będzie ubiegał się o nominacje amerykańskiej Akademii Filmowej.

Sprawdź też:

Zdj. Apple TV+