„Mała syrenka” może się schować! Najnowsza premiera na Disney+ pokonał nawet Marvela!

Platformą Disney+ zawładnęła ostatnio aktorska wersja kultowej animacji „Mała syrenka”, ale to już przeszłość. Teraz wielkim hitem streamingowego serwisu została najnowsza produkcja Pixara. Animowany film „Między nami żywiołami” nie tylko z wyjątkową łatwością przebił wynik produkcji z Halle Bailey, ale zostawił też w tyle superbohaterskie produkcje Marvela!

Na Disney+ rządzi nowa animacja Pixara. To największy hit roku!

Najnowsza animacja stworzona przez Pixara podbija świat streamingu. Film „Między nami żywiołami” debiutował w kinach w połowie czerwca bieżącego roku i pomimo braku spektakularnego otwarcia cieszył się w kolejnych tygodniach wyjątkowo sporą popularnością wśród widzów. Produkcja zgromadziła na swoim globalnym koncie ponad 486 mln dolarów i mimo ostatniego debiutu na Disney+ cały czas zarabia jeszcze w wielu krajach na dużym ekranie.

Fenomen „Między nami żywiołami” przeniósł się jednak już głównie do streamingu, gdzie w ciągu pierwszych pięciu dni od premiery animacja wygenerowała 26,4 mln wyświetleń! Jest to znacznie lepszy wynik, niż ten, który chwilę wcześniej osiągnęła „Mała syrenka. Produkcja z Halle Bailey była w stanie w takim samym okresie wygenerować 16 mln wyświetleń, co było wynikiem, którego żaden film Disneya nie osiągnął na platformie od czasu premiery „Hokus pokus 2”. Tytuł Pixara okazał się tymczasem największą premierą tego roku wśród wszystkich produkcji filmowych debiutujących na Disney+.

Osiągnął wynik lepszy niż wszystkie filmy Disneya, Marvela i 20th Century Studios. To oznacza, że „Między nami żywiołami” przyciągnęło więcej widzów niż takie hity jak „Avatar: Istota wody” czy „Strażnicy Galaktyki 3”. W całym rankingu wszech czasów film znalazł się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych produkcji dostępnych na Disney+. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko animacje Pixara, to jest to najlepszy wynik od czasu premiery „To nie wypanda”, która nie debiutowała w USA w kinach i od razu trafiła do streamingu. Warto też dodać, że okazał się to najchętniej oglądany film na Disney+ w Ameryce Łacińskiej.

Fabuła filmu „Między nami żywiołami”. Nowy hit Disneya dla całej rodziny

Akcja filmu rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Iskra to twarda, sprytna i ognista dziewczyna, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat. Film wyreżyserował Peter Sohn („Dobry dinozaur” oraz krótkometrażowe „Zaburzenie częściowe”), scenariusz napisali John Hoberg, Kat Likkel i Brenda Hsueh, a producentką jest Denise Ream („Dobry dinozaur”, „Auta 2”). 

Sprawdź też:

 

zdj. Disney