Marvel przegrał z Gwiezdnymi wojnami. Drugi sezon „Lokiego” bez rekordu oglądalności

Disney coraz częściej ujawnia wyniki oglądalności swoich produkcji debiutujących w streamingu. Studio pochwaliło się właśnie dobrym wynikiem „Lokiego” wracającego na platformę Disney+ z drugim sezonem. Mimo wszystko produkcja Marvela nie została najchętniej oglądaną premierą roku i uległa produkcji ze świata Gwiezdnych wojen.

Udany powrót „Lokiego”, ale rekordu nie będzie

Według informacji udostępnionych przez samego Disneya, drugi sezon „Lokiego” przyciągnął 10,9 mln widzów w ciągu pierwszych trzech dni od premiery, która przypadła na ostatni czwartek 5 października. Platforma streamingowa Disney+ ostatnio coraz częściej dzieli się informacjami na temat wyników oglądalności swoich produkcji. Jeszcze nie tak dawno studio ogłosiło, że film „Między nami żywiołami” zgromadził 26,4 mln widzów w ciągu pierwszych pięciu dni od premiery, a chwilę wcześniej aktorska „Mała Syrenka” przyciągnęła 16 mln widzów w takim samym okresie. Z kolei serial „Ahsoka” debiutujący w sierpniu przyciągnął 14 mln widzów w ciągu pięciu dni od debiutu. Według Disneya premierowy odcinek nowej serii „Lokiego” ustępował w tym roku pod względem popularności wyłącznie trzeciemu sezonowi serialu „The Mandalorian”, który debiutował w marcu.

Disney oraz Netflix przyjęły ostatnimi czasy nową metodę definiowania oglądalności, jako całkowity czas oglądania podzielony przez czas trwania odcinka. Drugi epizod trafi na platformę Disney+ już 13 października o godzinie 03:00. Będzie trwał 44 minuty.

Konicznie sprawdź też:

zdj. Marvel