Nowe „Mission: Impossible” w końcu trafiło na VOD! Czy film pojawi się na Netflix?

Film „Dead Reckoning” to siódma część kultowej serii o przygodach agenta Ethana Hunta, granego przez Toma Cruise’a. Kinowa premiera produkcji przypadła jeszcze na 14 lipca i dopiero po niespełna trzech miesiącach zawitał w końcu do cyfrowej dystrybucji. Od dzisiaj nową część „Mission: Impossible” można oglądać w serwisach VOD. Jak na razie film debiutuje jednak wyłącznie w USA. Co z premierą w Polsce i kiedy trafi do streamingu?

Premiera „Mission: Impossible – Dead Reckoning” na VOD

  • Film „Mission: Impossible – Dead Reckoning” trafił na amerykańskie serwisy VOD 10 października.
  • W Polsce nowe „Mission: Impossible” w streamingu pojawi się na platformie SkyShowtime.
  • Premiera w streamingu najprawdopodobniej przypadnie na styczeń 2024 roku. W serwisach VOD w naszym kraju film powinien pojawić się w najbliższych dniach.

Nowe „Mission: Impossible” trafiło na VOD. Kiedy premiera w Polsce?

Mission: Impossible – Dead Reckoning” spotkał się z dobrym przyjęciem wśród krytyków i widzów, którzy docenili widowiskowe sceny akcji, zgrabną fabułę i świetną grę aktorską. Film zarobił ponad 550 milionów dolarów na całym świecie, co czyni go czwartym najbardziej dochodowym filmem w historii serii. Mimo tego wyniku produkcja okazała się rozczarowaniem pod względem finansowym. Studio liczyło na zdecydowanie większe przychody, tym bardziej że ze względu na wiele przerw w produkcji wywołanych pandemią budżet filmu przekroczył 290 mln dolarów.

Od 10 października film „Mission: Impossible – Dead Reckoning” dostępny jest w końcu do zakupu w formacie cyfrowym w serwisach VOD takich jak Amazon czy Vudu, ale jak na razie dystrybucja ograniczona została głównie na rynek amerykański. W Polsce produkcja powinna pojawić się do wykupienia i wypożyczenia w ciągu najbliższych kilku dni. Długi okres dzielący kinowy debiut od premiery na VOD wynika z porozumienia, jakie studio Paramount Pictures zawarło z głównym gwiazdorem serii. Tom Cruise wspierający od lat kinową branżę nalegał, aby nowa część „Mission: Impossible” otrzymała długie okno kinowe i nie trafiła zbyt szybko na platformy VOD. Dodajmy, że na 30 października wyznaczono w Polsce premierę płyt DVD, Blu-ray i 4K UHD z pierwszą częścią „Dead Reckoning”.

Czy nowe Mission: Impossible” trafi na Netflix? Kiedy premiera na SkyShowtime?

Pod koniec roku „Mission: Impossible – Dead Reckoning” ma trafić na platformę streamingową Paramount+. W Polsce produkcja pojawi się premierowo w streamingu w ofercie serwisu SkyShowtime. Nie należy oczekiwać, że w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy film pojawi się w ofercie platform Netflix czy HBO Max. Jeśli chodzi o termin premiery na SkyShowtime, to najprawdopodobniej nowe „Mission: Impossible” zobaczymy w naszym kraju dopiero w styczniu przyszłego roku.

Konicznie sprawdź też:

zdj. Paramount Pictures