Ryan Gosling ruszy po Oscara za rolę Kena! „Barbie” zamierza walczyć o najważniejsze nagrody!

Po spektakularnym sukcesie w kinach i zebraniu od widzów ponad 1,4 mld dolarów film „Barbie” zamierza zawojować też świat Oscarów! O najważniejsze wyróżnienia w świecie kina powalczy między innymi Ryan Gosling wcielający się w rolę Kena.

Ryan Gosling ma walczyć o Oscara za rolę Kena

Film o lalce Barbie okazał się gigantycznym sukcesem w kinach i powoli zmierza już na podbój streamingu, gdzie zapewne również będzie cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony widzów. W siedzibie Warnera myślą już jednak o kolejnym etapie, którym „Barbie” może jeszcze mocniej zapisać się w historii kina. Po zebraniu ponad 1,4 mld dolarów z kin wytwórnia chce udowodnić, że nowy film z Margot Robbie to nie tylko finansowy sukces i zaczyna przygotowania do rozpoczęcia oscarowej kampanii!

Jak na razie są to wczesne przymiarki, ale Warner Bros. oficjalnie potwierdziło już, że film będzie ubiegał między innymi o nominację do Oscara w kategorii najlepszy oryginalny scenariusz. Ma to być jednak dopiero początek i wytwórnia planuje też wysunąć innych kandydatów do walki o najważniejsze nagrody w świecie kina. Jednym z nich będzie sam Ryan Gosling. Aktor wcielający się w rolę Kena ma ruszyć do rywalizacji o Oscara za najlepszą drugoplanową rolę męską. Kanadyjski aktor był już dwukrotnie nominowany do walki o najważniejszą statuetkę. Pierwszy raz odebrał nominację jeszcze w 2006 roku za rolę w filmie „Szkolny chwyt”, a dziesięć lat później otrzymał nominację za rolę w „La La Land”.

Koniecznie sprawdź też:

Niewykluczone, że przyszłoroczne Oscary podobnie jak tegoroczne lato upłyną nam w klimacie „Barbenheimera”. Film od Warner Bros. będzie najprawdopodobniej rywalizował w wielu kategoriach z „Oppenheimerem” w reżyserii Christophera Nolana. „Barbie” może otrzymać nominacje w kategoriach takich jak najlepszy film, reżyseria, scenografia, zdjęcia, kostiumy, montaż, charakteryzacja, dźwięk, efekty specjalne oraz muzyka i piosenka.

O nominację za pierwszoplanową rolę może walczyć też Margot Robbie, która może stać się drugą kobietą nominowaną w tym samym roku za najlepszy film i najlepszą rolę. Akademia wyznaczyła termin składania zgłoszeń do Oscarów na 18 listopada 2023 roku. Wstępne głosowanie rozpocznie się 18 grudnia, a wyniki zostaną ogłoszone już trzy dni później. Głosowanie na nominowanych potrwa z kolei od 11 do 16 stycznia 2024 roku. Laureatów Oscarów za najlepsze filmowe osiągnięcia 2023 roku poznamy w niedzielę 10 marca 2024 roku. W Polsce będzie to noc z niedzieli na poniedziałek 11 marca.

źródło: variety.com / zdj. Eric Charbonneau / Warner Bros.