Netflix rzadko wydaje filmy na płytach. Ale dla TEGO oscarowego tytułu zrobi wyjątek

Netflix zrobi wyjątek od ograniczania dostępu do swoich oryginalnych produkcji wyłącznie do oferty streamingowej. Wszystko wskazuje na to, że „Pinokio”, oscarowa produkcja animowana w reżyserii Guillerma del Toro, doczeka się premiery na krążku Blu-ray.

Streamer bardzo rzadko i w mocno limitowanym nakładzie dopuszcza do fizycznych wydań swoich oryginalnych produkcji. Na nośniki fizyczne trafiają przede wszystkim te tytuły Netfliksa, do których prawa streamer współdzieli z inną firmą, albo gdy – celem przygotowania specjalnego wydania – nawiązana zostaje współpraca z hołubioną przez kinofilów marką Criterion (takiej kolekcjonerskiej edycji doczekało się do tej pory osiem filmów Netfliksa, w tym między innymi „Roma”, „Irlandczyk” i „Historia małżeńska”). 

Sprawdź też: Liczy się już tylko streaming. Disney wycofuje się z wydawania płyt w kolejnym kraju

„Pinokio” od del Toro doczeka się kolekcjonerskiego wydania Blu-ray od Criteriona?

IMG_1006.JPG

Wygląda na to, że teraz do „fizycznej” kolekcji Netfliksa dołączy nagrodzony tegorocznym Oscarem „Pinokio” według Guillerma del Toro. Choć na chwilę obecną nie wiemy, czy animacja doczeka się wydania właśnie od firmy Criterion, wzmiankę o szykowanym dla fanów meksykańskiego filmowca krążku zamieścił w sieci Chris Salters, twórca dostępnego na Netfliksie filmu dokumentalnego poświęconego adaptacji „Pinokia”. Salters wskazał, że dokument „Guillermo del Toro’s Pinocchio: Handcarved Cinema” trafi do wydania Blu-ray – co więcej, ma to być wersja poszerzona tej zakulisowej produkcji. Zerknijcie na jego wpis.

Tweet dokumentalisty Netfliksa jest na chwilę obecną jedyna wzmianką o ewentualnym wydaniu. Ani streamer, ani przedstawiciele Criteriona nie zamieścili jeszcze w sieci żadnej dodatkowej informacji. Warto dodać, że obok krążka z „Pinokiem” fani del Toro oczekują obecnie na jego kolejny pełnometrażowy film. Chodzi oczywiście o zapowiedzianego parę miesięcy temu „Frankensteina” z głównymi rolami Mii Goth, Oscara Isaaca i Andrew Garfielda. Więcej informacji w tym miejscu

Źródło: What's on Netflix / zdj. Netflix