Netflix zaskakuje filmem o prawdziwej katastrofie lotniczej. Ta historia zainspirowała serial „Yellowjackets”

J.A. Bayona, jeden z reżyserów „Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy” i twórca takich filmów jak „Sierociniec” czy „Jurassic World: Upadłe królestwo” połączył siły z Netfliksem. W ramach platformy streamingowej opowie opartą na faktach historię katastrofy samolotu Urugwajskich Sił Powietrznych, będącej jedną z inspiracji twórców popularnego od pewnego czasu thrillera „Yellowjackets”.

Netflix opowiada o prawdziwej katastrofie samolotu, która zainspirowała twórców „Yellowjackets

Hiszpańska produkcja zatytułowana „Śnieżne Bractwo” będzie adaptacją książki „La sociedad de la nievPabla Vierciego. Osadzona w 1972 roku historia przybliży okoliczności autentycznej katastrofy samolotu, który transportował do Chile drużynę rugby. Upadek maszyny przetrwało 29 spośród 45 pasażerów. Ocalali pasażerowie znaleźli się nieopodal lodowca w Andach – wkrótce jedno z najbardziej niesprzyjających środowisk na Ziemi popchnęło ich do ekstremalnych sposobów przetrwania.

Koniecznie sprawdź:

Bayona napisał scenariusz filmu, wraz z Bernatem Vilaplaną, Jaimem Marquesem i Nicolásam Casariego. Produkują Belén Atienza („Sierociniec”) i Sandra Hermida („Niemożliwe”). Prace zdjęciowe toczyły się na terenie hiszpańskiego pasma górskiego Sierra Nevada, Montevideo w Urugwaju oraz różnych lokacji w Andach możliwie bliskich miejscu, w którym doszło do zdarzeń, które zainspirowały film.

Premiera „Śnieżnego Bractwa” odbędzie jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona.

zdj. Netflix