Nie żyje Ron Cephas Jones. Aktor znany z serialu „Tacy jesteśmy” miał 66 lat

Ron Cephas Jones, nagrodzony dwiema statuetkami Emmy gwiazdor takich produkcji jak „Tacy jesteśmy” czy „Truth Be Told”, nie żyje. Aktor zmarł w wieku 66 lat w następstwie wieloletniej walki z chorobą płuc – poinformowali jego przedstawiciele.

Nie żyje aktor Ron Cephas Jones znany z serialu „Tacy jesteśmy” 

O śmierci aktora napisano w pierwszej kolejności na łamach magazynu People. „Kochany przez wielu, celebrowany aktor Ron Cephas Jones odszedł” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu, które trafiło do sieci w sobotni wieczór. „Jego dobre serce, piękno i szczodrość odczuwali wszyscy, którzy mieli szczęście poznać go na przestrzeni jego kariery”.

Ron Cephas Jones przyszedł na świat 8 stycznia 1957 roku w Paterson w stanie New Jersey. „Jego aktorska ścieżka rozpoczęła się na deskach klubu Nuyorican Poets Cafe, ale miłość do występowania na scenie wyraźnie odznaczała się przez całą jego karierę. Wspomnijmy tylko o niedawnej, wyróżnionej nominacją do nagrody Tony i statetką Drama Desk Award kreacji w sztuce Clyde's, wystawianej na Broadwayu” – kontynuowano w komunikacie o odejściu aktora.

Koniecznie sprawdź też:

Jones wcielał się w rolę Williama Hilla, biologicznego ojca Randalla (granego przez Sterlinga K. Browna) w serialu „Tacy jesteśmy”. Za swoją kreację aktor odebrał dwie statuetki Emmy za najlepszy występ gościnny: pierwszą w roku 2018, drugą – w roku 2020. Na przestrzeni lat widzieliśmy go jeszcze w serialach „Prawo i porządek”, „Oblicza Nowego Jorku”, „Nowojorscy gliniarze”, „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”, „Czarna lista”, „Banshee”, „Mr. Robot”, „Get Down”, „Luke Cage”, „Truth Be Told”, „Prawo i porządek: Przestępczość zorganizowana” i „Lepsze życie”

W dorobku aktora znalazło się też wiele ról w produkcjach pełnometrażowych. Pojawił się między innymi w obrazach „Murder Magic”, „Gra o honor”, „Słodki drań”, „Mały Senegal”, „Płatne w całości”, „Szkolny chwyt”, „Across the Universe”, „Watching TV with the Red Chinese”, „Titus”, „Szklana szczęka”, pierwszej odsłonie „Venoma”, „Dog Days” i biograficznej komedii „Nazywam się Dolemite” z główną rolą Eddiego Murphy'ego. Ostatnią rolą Cephasa jest kreacja Elijaha Muhammada w produkowanej przez Disney+ i National Geographic antologicznej serii „Genius: MLK/X”.

Źródło: Deadline / People / zdj. Kathy Hutchins / Depositphotos