Co powiecie na FATALITY w stylu „Kill Billa”? Nowe „Mortal Kombat” nawiązuje do filmu Tarantino!

Jedna z najgłośniejszych premier ostatnich lat na rynku gier wideo właśnie zadebiutowała w sklepach! Na 14 września przypada premiera „Mortal Kombat 1”, nowej odsłony kultowej bijatyki, która trafiła na konsole PS5, Xbox Series, komputery, a także na Nintendo Switch. Premiera gry przynosi też kilka niespodzianek dla kinomanów! Szczególne powody do sięgnięcia po „Mortal Kombat 1” mają fani Quentina Tarantino i jego filmu „Kill Bill”!

Mortal Kombat 1” to gratka dla fanów bijatyk i „Kill Billa”!

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów gier „Mortal Kombat” jest brutalne Fatality wyróżniające grę na tle innych bijatyk. To właśnie dzięki tym bestialskim i często kreatywnym finiszom pieczętującym zwycięstwo w jak najbardziej spektakularny sposób gracze tak chętnie wracają do kolejnych odsłon zapoczątkowanej w 1992 roku serii. W najnowszej odsłonie znajdziemy wiele spektakularnych i brutalnych finiszów, a jeden z nich szczególnie przypadnie do gustu fanom filmu „Kill Bill”. Twórcy gry postanowili złożyć specjalny hołd popularnej produkcji Quentina Tarantino i wykorzystali do stworzenia nowego FATALITY finałowej sceny z drugiej części serii o przygodach Czarnej Mamby.

Wracająca po latach do gry postać nazywająca się w grze Shujinko dysponuje w swoim arsenale wykończeń FATALITY naśladującym scenę z pojedynku pomiędzy Beatrix i Billem, w którym to Czarna Mamba wykorzystuje do zabicia tytułowego bohatera Technikę Pięciu Punktów Rozsadzających Serce. Nawiązanie do filmu Tarantino podkreśla też sam wygląd bohatera posługującego się tą techniką. Wspomniany Shujinko przypomina klasycznego mistrza sztuk walki, a wiemy przecież, że Kiddo nauczyła się tej zabójczej techniki właśnie od swojego mistrza Pai Meia. Sam cios z filmu jak i gry nawiązuje do techniki dim mak polegającej na uderzaniu przeciwnika w konkretne punkty, przez które przepływa życiowa energia.

Nie jest to wcale pierwszy raz, kiedy gry z serii „Mortal Kombat” nawiązują do popularnych filmów czy seriali. Przez lata twórcy wrzucali do grona postaci wielu znanych bohaterów, a w tej części pojawi się nawet między innymi Jean-Claude Van Damme. Zapowiedziano też udostępnienie graczom możliwości zagrania bohaterom z seriali „The Boys”, „Invincible” i „Peacemaker” w ramach pierwszego pakietu postaci DLC.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Miramax