Deadpool spotka Waszego ULUBIONEGO złoczyńcę? Nowe wycieki o fabule

Pomimo tego, że prace nad filmem „Deadpool 3” zostały wstrzymane z powodu strajków, a tytuł został usunięty z kalendarza Disneya, do sieci wciąż przedostają się kolejne plotki dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji od Marvel Studios. Nowa porcja doniesień dotyczy przede wszystkim fabuły trzeciej odsłony przygód Najemnika z nawijką oraz kilku potencjalnych występów cameo. Sprawdźcie, co jest na rzeczy.

Zanim przejdziemy do meritum, należałoby przypomnieć, że każdy z zawartych niżej komunikatów jest jedynie medialną pogłoską. Nie od dziś wiadomo bowiem, że Marvel Studios zwleka z udostępnianiem szczegółów o nowych projektach do momentu publikacji pierwszych zapowiedzi, podczas gdy nawet debiutanckie zajawki często same w sobie nie zdradzają zbyt wiele. Niemniej, zarówno twitterowi insiderzy, jak i portale specjalizujące się w tytułach MCU, robią, co mogą, by dotrzeć do nowych informacji w sprawie kolejnych filmów i seriali od wytwórni.

Koniecznie przeczytaj: Hugh Jackman zostaje w Marvelu! Wolverine odegra WIELKĄ rolę w filmie o Avengersach!

Podróże po multiwersum i połączenie z Lokim”. Fabuła filmu „Deadpool 3

deadpool-8f441.jpg

Nie inaczej jest także i tym razem, kiedy wyobraźnię fanów MCU rozpalają przede wszystkim takie tytuły jak Fantastyczna Czwórka czy „Deadpool 3” właśnie. Kilka zachodnich źródeł zdążyło już zapewnić pierwsze doniesienia dotyczące fabuły kolejnej odsłony przygód Wade'a Wilsona. Powołując się na dotychczasowe materiały z planu produkcji (do znalezienia choćby tutaj), serwisy takie jak DisInsider głoszą, że w „trzecim Deadpoolu” bohater wykorzysta maszynę do podróży w czasie należącą do Cable'a (antagonista drugiej części grany przez Josha Brolina). 

Najemnik z nawijką miałby użyć narzędzia, by przenieść się w czasie do 2029 roku i uratować Wolverine'a (Hugh Jackman) przed śmiercią (do której doszło w filmie „Logan: Wolverine” rozgrywającym się właśnie w tym roku). W wyniku naruszenia zasad multiwersowych podróży bohaterowie mieliby być ścigani przez agenta TVA, Mobiusa (Owen Wilson z serialu „Loki”). W związku z powyższym „Deadpool 3” miałby ściśle łączyć się z nadchodzącym 2. sezonem produkcji o Lokim (tytuł od Disney+ ma ponoć służyć jako swego rodzaju wprowadzenie do filmu). 

Może zainteresuje Cię: Marvel zrujnował filmy komediowe? Tak twierdzi gwiazdor popularnego serialu HBO

Czy Loki pojawi się w filmie „Deadpool 3”? Szykuje się festiwal cameo?

Jeśli pogłoski o połączeniu 2. sezonu „Lokiego” i 3. filmu o Deadpoolu okażą się prawdą, bardzo prawdopodobne jest, że jednym z drugoplanowych bohaterów w produkcji będzie sam bóg psot i oszustwa. Część twitterowych insiderów Marvela sugeruje, że Tom Hiddleston rzeczywiście pojawi się w filmie, jednak jego postać będzie jednym z wariantów Lokiego, a nie tym, którego znamy od czasu pierwszego projektu o Thorze z 2011 roku. To jednak nie koniec atrakcji.

Jak możecie pamiętać, z „trzecim Deadpoolem” nieoficjalnie łączono do tej pory naprawdę sporo nazwisk (informowaliśmy Was już choćby o pogłoskach łączących Channinga Tatuma z kreacją Gambita, powrotem niektórych z X-Menów czy nawet Bena Afflecka jako Daredevila). Teraz jednak lista potencjalnych cameo znów się zwiększyła. Po orbicie krążą głównie takie nazwiska jak: Taylor Swift (jako Dazzler), Taron Egerton (jako wariant Wolverine'a), Elizabeth Olsen (jako Wanda), Dafne Keen (jako X-23) czy Brian Cox (jako Generał William Stryker).

Sprawdź też: Disney skanował twarze aktorów przy serialu Marvela. Bez zgody i dodatkowej zapłaty

„Deadpool 3” – co wiemy oficjalnie? Kiedy zobaczymy film?

deadpool-3.jpg

Zdjęcia do trzeciego filmu o Deadpoolu ruszyły w drugiej połowie maja tego roku i miały miejsce m.in. w Londynie, Norfolk czy Pinewood Studios. Produkcję oficjalnie wstrzymano 14 lipca z powodu dołączenia aktorów do trwającego od kilku miesięcy strajku scenarzystów. Przesunięcie terminów produkcyjnych i postprodukcyjnych zdążyło już poskutkować usunięciem tytułu z kalendarza premier Disneya. Termin 3 maja 2024 roku został zatem zawieszony i - w obliczu najnowszych wydarzeń - zanosi się na to, że projekt może w ogóle nie trafić do kin w przyszłym roku

trzecim Deadpoolem” jako reżyser związał się Shawn Levy („Free Guy). Autorami scenariusza raz jeszcze zostali Rhett Reese i Paul Wernick (dodatkowymi autorami tekstu są też Zeb Wells, Levy oraz powracający do tytułowej roli Ryan Reynolds). Obok wspomnianego już Jackmana w roli Wolverine'a obsadę filmu tworzą: Morena Baccarin (Vanessa), Brianna Hildebrand (Negasonic Teenage Warhead), Jennifer Garner (Elektra), Leslie Uggams (Niewidoma Al), Karan Soni (Dopinder), Stefan Kapičić (Colossus), Shioli Kutsuna (Yukio), Rob Delaney (Peter), a także Matthew Macfayden znany z Sukcesji i Emma Corin z The Crown, która ma się pojawić w charakterze antagonistki.

Rzuć okiem na: Serial „Ja jestem Groot” wróci z drugim sezonem i to już niedługo!

Film ma wejść w skład 5. Fazy Filmowego Uniwersum Marvela i być pierwszym w historii projektem wewnątrz MCU z kategorią wiekową R

Źródło: DisInsider / Deadpool Updates / One Take News / Zdj. Disney