Polski film „Chłopi” zachwycił świat! Nowy zwiastun i entuzjastyczne recenzje!

Chłopi” podbili serca widzów na prestiżowym Festiwalu Filmowym w Toronto i zmierzają teraz do polskich kin. Zobaczcie nowy zwiastun i poznajcie pełne zachwytów recenzje ze światowych mediów.

Chłopi” podbili Toronto! Zwiastun i recenzje zapowiadają magiczny seans

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Chłopi”, podobnie jak „Twój Vincent”, powstali w technice animacji malarskiej. Jednak oba filmy znacznie się od siebie różnią. DK Welchman wyjaśnia: – Skala dwóch filmów jest nie do porównania. „Twój Vincent” to kameralny film, gdzie jest dużo statycznych ujęć, dialogów. „Chłopi” to prawdziwe widowisko. W filmie mamy imponujące sceny tańca, bitwy. To niesamowicie dynamiczne ujęcia, kamera często wędruje za bohaterem, wiele dzieje się w kadrze. Praca nad dwoma filmami oczywiście przynosiła wyzwania, przy „Twoim Vincencie” tworzyliśmy wiele autorskich rozwiązań, „Chłopi” stawiają jednak poprzeczkę znacznie wyżej.

Chłopi” trafią do polskich kin już 13 października. We wrześniu zadebiutują na Festiwalu w Gdyni, gdzie będą walczyli o Złotego Lwa.

Koniecznie sprawdź też:

Zagraniczni krytycy chwalą polski film „Chłopi

O „Chłopach” świetnie piszą media obecne na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (TIFF):

Reżyserzy DK Welchman i Hugh Welchman stworzyli kolejne naprawdę imponujące dzieło animowane. Dynamiczny, wciągający dramat, który ożywia przyjemności i bóle przeszłości.

SCREEN DAILY

Jest to dokładnie to, czego można się spodziewać po kolejnym filmie twórców „Twojego Vincenta” i coś zupełnie niespodziewanego. Oto najlepszy rodzaj kinowego podbicia stawki: taki, który nie tylko powtarza przeszły triumf, ale sięga głębiej. Zanimowanie w ten sposób tej 1000-stronicowej powieści to nie tylko adaptacja, to iluminacja.

To także historia, która na pozór wydaje się odległa od współczesnego życia, ale opowiada o awansie, wyzwoleniu seksualnym i mizoginii wyrażającej się poprzez publiczne zawstydzenie – gdzie sztetl (przyp. w języku jidysz słowo „sztetl” oznacza „miasteczko”) spotyka się z mediami społecznościowymi.

INDIEWIRE

Film animowany, który musisz zobaczyć w tym roku. Są momenty w tym pięknym filmie, które są jak obraz Van Gogha.

THE DAILY BEAST

Nigdy obraz nie wydawał się tak żywy. Każda postać jest pięknie przeniesiona ze ujęć aktorskich na obraz, nie tracąc przy tym żadnych emocji.

NEXT BEST PICTURE

Oszałamiający wizualnie.

Niezwykła nowość tej techniki i niezaprzeczalnie wyjątkowa strona wizualna tych filmów sprawiają, że są one obowiązkowe do zobaczenia.

THE PLAYLIST

zdj. Next Film