Powstanie film o tragedii Tytana z OceanGate. Twórcy chcą oczyścić dobre imię ofiar

Historia tragicznej wyprawy okrętu podwodnego Tytan, który miał zabrać kilka osób do wraku Titanica, doczekała się już dokumentalnego serialu, a teraz ogłoszono, że powstanie także filmowa produkcja skupiająca się na tych wydarzeniach.

Film o tragedii Tytana ma uderzyć w media goniące za sensacją

Firma MindRiot Entertainment odpowiadająca za wyprodukowanie serialu dokumentalnego opowiadającego historię załogi okrętu podwodnego Tytan, która zginęła w czerwcu tego roku podczas wyprawy do wraku Titanica, przygotowuje teraz pełnometrażowy film fabularny oparty na tych wydarzeniach. Jednym z producentów filmu będzie E. Brian Dobbins (twórca „The Blackening” i „Czarno to widzę”). Film powstaje pod roboczym tytułem  „Salvaged”.

Justin MacGregor i Jonathan Keasey z MindRiot napiszą scenariusz, a historia pokazana na ekranie będzie obejmowała zarówno okres przed, w trakcie, jak i po tragicznych pięciu dniach, przez które cały świat żył sprawą członków załogi Tytana. Cała sekwencja tragicznych zdarzeń rozpoczęła się 18 czerwca, kiedy łódź podwodna Titan z firmy OceanGate mająca udać się na wyprawę do wraku Titanica zniknęła z radarów, co doprowadziło do zakrojonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej prowadzonej przez władze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wśród pasażerów okrętu był prezes firmy OceanGate, Stockton Rush, którego w mediach obwiniano za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania podwodnych wypraw. Wrak Tytana został odnaleziony 22 czerwca w pobliżu Titanica.

Jonathan Keasey zapowiada, że film powstaje w celu upamiętnienia wszystkich osób zaangażowanych w tę tragedię i posłuży twórcom jako narzędzie do zabrania głosu w sprawie szerszego problemu dotyczącego pazerności na wydawanie błyskawicznych wyroków przez dzisiejsze media.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: deadline.com / zdj. William Roberts / depositphotos