Tak Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio ruszają po Oscary! Finałowy zwiastun ich nowego filmu

Nie ma już żadnych wątpliwości! „Czas krwawego księżyca”, czyli najnowszy film legendarnego reżysera Martina Scorsese nie zostanie opóźniony i doczeka się premiery w październiku! Wyczekiwana produkcja, w której pierwsze skrzypce ponownie gra Leonardo DiCaprio otrzymała właśnie finałowy zwiastun!

Czas krwawego księżyca” z finałowym zwiastunem! Posypią się Oscary?

Pierwotnie Apple chciało wypuścić swój nowy film w ramach limitowanej dystrybucji kinowej, ale wszystko zmieniło się po tym, jak ogłoszono, że druga „Diuna” nie trafi do kin w listopadzie. Nowy film Scorsesego stracił więc głównego rywala do walki o widza i najważniejsze nagrody. Apple postanowiło wykorzystać tę okazję i wprowadzi „Czas krwawego księżyca” do szerokiej dystrybucji na całym świecie. Globalna premiera filmu odbędzie się w kinach 20 października. Tego samego dnia film zawita też do polskich kin. Produkcja będzie liczyła 3 godziny i 26 minut. Nie wiemy jeszcze, kiedy film zostanie przeniesiony do oferty Apple TV+.

Koniecznie sprawdź też:

Czas krwawego księżyca” opowie prawdziwą historię indiańskiego plemienia Osagów z terenów Oklahomy, które odkryło na swoich terenach złoża ropy naftowej. Niedługo po tym odkryciu zaczęło dochodzić do tajemniczych morderstw rdzennych Amerykanów. Sprawą zajęło się świeżo utworzone FBI, które trafiło na jeden z najmroczniejszych sekretów w historii Stanów Zjednoczonych.

Scorsese wyreżyserował film do scenariusza napisanego wspólnie z Erikiem Rothem („Forrest Gump”) na podstawie książki Davida Granna o tym samym tytule. W obsadzie filmu są także: Robert De Niro, Jesse Plemons, Lily Gladstone, Brendan Fraser oraz John Lithgow

 

zdj. Apple TV+