To będzie najbardziej wzruszający serial jesieni? Netflix prezentuje „Światło, którego nie widać”

Netflix przygotował na tegoroczną jesień premierę miniserialu „Światło, którego nie widać” będącego ekranizacją bestsellerowej powieści Anthony’ego Doerra, którą w 2015 roku nagrodzono Pulitzerem. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji są Mark Ruffalo i Louis Hofmann.

Netflix przygotował ekranizację bestsellera z gwiazdorską obsadą!

Światło, którego nie widać” to miniserial oparty na powieści nagrodzonej Pulitzerem. Opowiada historię niewidomej francuskiej dziewczyny Marie-Laure oraz jej ojca Daniela LeBlanca, którzy uciekają z okupowanego przez Niemców Paryża, zabierając ze sobą legendarny diament, aby nie wpadł w ręce nazistów. W ślad za nimi wyrusza okrutny oficer Gestapo pragnący zdobyć cenny kamień dla siebie. Marie-Laure i Daniel wkrótce znajdują schronienie w miasteczku St. Malo, gdzie zatrzymują się u wiodącego samotniczy żywot wujka, który nadaje tajne audycje radiowe dla ruchu oporu. Lecz w tym niegdyś idyllicznym nadmorskim miasteczku dochodzi do nieprawdopodobnego spotkania Marie-Laure z bratnią duszą - Wernerem, genialnym nastolatkiem zwerbowanym przez hitlerowców do wyśledzenia nielegalnych transmisji. Odkrywa on jednak, że łączy go z Marie-Laure sekretna więź oraz wiara w ludzkość i nadzieja.

W obsadzie serialu są: Mark Ruffalo, Aria Mia Loberti, Hugh Laurie, Andrea Deck, Louis Hofmann znany widzom Netfliksa z serialu „Dark” oraz Lars Eidinger. Jako reżyser za miniserial odpowiada Shawn Levy, czyli reżyser komedii „Free Guy” i producent serialu „Stranger Things”. Autorem scenariusza jest Steven Knight („Peaky Blinders”). Powieść Doerra przez ponad trzy lata utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa. W samej Ameryce Północnej sprzedano ją w ilości 5,7 mln egzemplarzy. Serial „Światło, którego nie widać” zadebiutuje na platformie Netflix 2 listopada.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Netflix