Twórca „Yellowstone” wraca z kolejnym westernem! To ma być początek długiej serii!

Podczas gdy sytuacja najgłośniejszego serialu w dorobku Sheridana, czyli „Yellowstone” pozostaje cały czas niejasna, naczelny twórca Paramount przygotował na jesień kolejny ze swoich nowych projektów. Czas na epicki western „Lawmen: Bass Reeves”.

Twórca „Yellowstone” będzie opowiadał o stróżach prawa!

Platforma Paramount+ ustaliła datę premiery serialu „Lawmen: Bass Reeves”, którego główną gwiazdą jest David Oyelowo („Kamerdyner”, „Interstellar”, „Służące”). Pierwsze dwa odcinki pojawią się w streamingu już 5 listopada. Jak na razie nie wiemy jeszcze, czy data ta obejmuje też Polskę, gdzie seriale Paramount trafiają do nas za pośrednictwem SkyShowtime. Najpewniej będzie jednak trzeba chwilę dłużej poczekać u nas na premierę „Lawmen: Bass Reeves”. Co ciekawe i warte podkreślenia, w kwietniu ogłoszono, że serial został przeformatowany na antologię, co oznacza, że ewentualne przyszłe sezony będą śledzić losy innych ikonicznych stróżów prawa.

Koniecznie sprawdź też:

O czym opowie serial „Lawmen: Bass Reeves”?

Serial śledzi losy Reevesa (Oyelowo) i jego drogę od bycia niewolnikiem do rozpoczęcia pracy w roli stróża prawa i zostania pierwszym czarnoskórym szeryfem na zachód od Missisipi. Pomimo aresztowania ponad 3 000 przestępców w trakcie swojej kariery, ciężar odznaki był dla Reevesa i jego rodziny ogromny.

W obsadzie serialu znajdują się także Lauren E. Banks, Demi Singleton, Forrest Goodluck, Barry Pepper, Donald Sutherland, Dennis Quaid, Shea Whigham, Garrett Hedlund, Joaquina Kalukango, Lonnie Chavis, Grantham Coleman, Tosin Morohunfola, Dale Dickey, Rob Morgan, Ryan O’Nan, Margot Bingham, Mo Brings Plenty, Justin Hurtt-Dunkley i Bill Dawes.

zdj. Paramount+