Tej muzyki będziecie chcieli posłuchać po obejrzeniu „Ahsoki”! Gwiezdne wojny” w samurajskim klimacie!

Wraz z „Ahsoką” do kultowych postaci z „Wojen Klonów” i „Rebeliantów” powrócił nie tylko Dave Filoni, twórca obu tych animowanych serii, a również Kevin Kiner. Kompozytor słynnych „rysowanych” produkcji ze świata odległej, odległej galaktyki otrzymał serialem możliwość oprawienia znanych bohaterów w zupełnie nowe brzmienia. Efekt jego pracy słyszymy każdego tygodnia w nowych odcinkach serialu, ale teraz możemy docenić go nieco uważniej. Soundtrack trafił właśnie do usług streamingowych.

Muzyka z serialu „Ahsoka”, czyli „Gwiezdne wojny” w najbardziej samurajskim wydaniu!

Wcześniejsze dokonania amerykańskie kompozytora są doskonale znane fanom sagi George'a Lucasa. W dorobku artysty są ścieżki dźwiękowe do wspomnianych „Wojnej Klonów” i „Rebeliantów”, ale i nowszych serii: „Parszywej zgrai” oraz pierwszego sezonu antologii „Opowieści Jedi”. Poza pracami w obrębie „Gwiezdnych wojen” Kiner pracował nad soundtrackami do między innymi „Peacemakera” w reżyserii Jamesa Gunna, „Narcos: Meksyk” Netfliksa i „Miasta na wzgórzu” produkcji Showtime'u. 

Wraz z „Ahsoką” Kiner przedstawił widzom swój pierwszy soundtrack przygotowany do „Gwiezdnych wojen” w wersji aktorskiej. Obok powracających tematów Johna Williamsa i na nowo zaaranżowanych prac z wcześniejszych animacji kompozytor przygotował szereg zupełnie nowych brzmień, w tym oprawę do sekwencji napisów.

Koniecznie sprawdź też:

Teraz, wkrótce po premierze piątego odcinka serialu, do muzycznego streamingu trafiła ścieżka dźwiękowa z czterech pierwszych rozdziałów. W ramach serwisu Spotify odnajdziecie ją w tym miejscu. Poniżej kilka kompozycji, które można przesłuchać na YouTubie.

 

zdj. Disney / Lucasfilm