Lando jednak nie dostanie serialu! Dostanie za to swój własny film!

Doszło do ciekawej zmiany planów w odległej galaktyce. Zamiast zapowiedzianego niedawno serialu o przygodach Lando doczekamy się filmowej opowieści, w której rolę popularnego bohatera powtórzy Donald Glover. O nowym projekcie ze świata Gwiezdnych wojen opowiedział brat aktora przygotowujący scenariusz do produkcji.

Donald Glover wróci jako Lando Calrissian we własnym filmie!

Lando Calrissian to jeden z najbardziej charyzmatycznych i najbardziej lubianych bohaterów w uniwersum Gwiezdnych wojen. Pierwszy raz pojawił się w kultowej produkcji Imperium kontratakuje, w którym zagrał go Billy Dee Williams. W 2018 roku w młodego Lando wcielił się Donald Glover w kinowym projekcie Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. To właśnie w tej produkcji dowiedzieliśmy się między innymi tego, jak doszło do pierwszego spotkania Hana i Lando.

W grudniu 2020 roku studio Lucasfilm zapowiedziało, że Donald Glover otrzyma okazję do ponownego zagrania Lando w nowym serialu dla platformy Disney+. Serial miał zostać napisany przez Justina Simiena, twórcę serialu Drodzy biali ludzie. Projekt utknął jednak na następne miesiące w miejscu, a później okazało się, że Simien został zastąpiony przez braci Glover, Donalda i Stephena, którzy mieli zająć się opracowaniem historii do serialu. Okazuje się jednak, że projekt nie jest już serialem, a filmem! Informację tę jako pierwszy ujawnił właśnie wspomniany Stephen Glover w podcaście Pablo Torre Finds Out.

To nawet nie jest serial… Na chwilę obecną pomysł jest taki, żeby zrobić film” – stwierdził. Dodał jednocześnie, że ze względu na trwające protesty scenarzystów i aktorów projekt pozostaje na ten moment w zawieszeniu i nie jest rozwijany. Słowa Glovera o tym, że projekt ma być filmem, zostały jednak szybko potwierdzone przez studio Lucasfilm.  

Lando Calrissian to były przemytnik i hazardzista, który stał się administratorem Miasta w Chmurach na planecie Bespin. To właśnie tam spotkał swojego starego przyjaciela Hana Solo i jego towarzyszy walczących dla Rebelii. Początkowo Lando wydał ich Darthowi Vaderowi, ale potem pomógł im w ucieczce i sam stał się członkiem Rebelii. Ostatni raz widzieliśmy go na ekranie w finale filmu Skywalker. Odrodzenie”.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Lucasfilm