Kolejny serial Marvela dostanie drugi sezon?! To najlepiej oceniana produkcja MCU od Disney+

Ostatnie miesiące z Marvelem upłynęły nam przede wszystkim na doniesieniach o nadciągających cięciach kosztów i ograniczeniu liczby produkowanych filmów oraz seriali. Wygląda jednak na to, że na nowej politycy wprowadzanej do Marvela przez Boba Igera wracającego na stanowisko prezesa Disneya, nie ucierpi najlepiej przyjęty wśród krytyków serial MCU, czyli „Ms. Marvel”.

Marvel pracuje już nad drugim sezonem „Ms. Marvel

W ostatnim czasie mówiło się w Marvelu przede wszystkim o cięciu wydatków i zmniejszeniu częstotliwości wypuszczania filmów oraz seriali, co ma na nowo sprawić, że produkcje MCU będą traktowane przez widzów jak spore wydarzenia, a nie premiery, które stały się już czymś totalnie zwyczajnym. Bob Iger odpowiadający ponownie za strategie całego Disneya sugerował też, że studio czasami zbyt wiele czasu poświęca danym bohaterom i niepotrzebnie tworzy dwa, a niekiedy nawet trzy solowe filmy z ich udziałem. Najnowsza polityka mająca ograniczyć te praktyki najwyraźniej nie dotyczy na razie seriali. Ostatnio z Marvela docierają bowiem do nas informacje na temat zamawiania – na razie nieoficjalnie – kolejnych sezonów ostatnich produkcji.

W październiku na Disney+ z nowymi odcinkami powróci „Loki” będący pierwszym serialem MCU, który doczeka się drugiej serii. Kilka tygodni sugerowano, że Disney zamówił też drugi sezon „Mecenas She-Hulk. Studio nie przejęło się ponoć fatalnym przyjęciem serialu wśród widzów i rozpoczęło już prace nad nowymi odcinkami z przygodami kuzynki Bruce'a Bannera. Mówiło się, że prace mają zostać wznowione po zakończeniu strajków scenarzystów i aktorów, które cały czas trwają w Hollywood. Teraz najnowsze przecieki zapowiadają, że Disney zamówił też realizację, innej tym bardziej zdecydowanie lepiej przyjętej produkcji. W planach Marvela znajduje się podobno drugi sezon serialu „Ms. Marvel”. Jest to w tej chwili najlepiej oceniany serial MCU wśród krytyków. Na Rotten Tomatoes zebrał aż 98% pozytywnych recenzji. Słabiej wypada jednak w oczach samych widzów, wśród których pozytywnie oceniło go tylko 80%, co jest jednym ze słabszych wyników dla produkcji Marvela.

Nie znamy na razie żadnych szczegółów na temat fabuły ewentualnego drugiego sezonu. Być może dalszy ciąg historii tytułowej bohaterki zostanie jakoś zarysowany pod koniec filmu „The Marvels”, w którym Kamala Khan odegra jedną z głównych ról. Wygląda jednak, na to, że Disney nie zamierza szybko rezygnować z opowiadania historii tej bohaterki i ma co do niej konkretne plany.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. rootstocks / depositphotos