Gotowi na finał „Stranger Things”? Spotify przygotowało specjalną playlistę, która uchroni Was przed Vecną

Na platformie Netflix zadebiutowały już finałowe odcinki czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Z tej okazji Spotify przygotowało dla widzów specjalną playlistę, która pozwoli Wam bezpiecznie przetrwać kolejne spotkanie z Vecną.

Pierwsza część czwartej serii kultowej produkcji Netfliksa na nowo rozbudził rozpoznawalność Kate Bush, a zwłaszcza jej wielkiego przeboju „Running Up That Hill”. Singiel z 1985 roku zapowiadający album „Hounds of Love” okazał się zbawienny dla Max granej przez Sadie Sink, która uniknęła tragicznej śmierci z rąk Vecny. Z okazji premiery drugiej części „Stranger Things” platforma Spotify postanowiła wykorzystać motyw ulubionej piosenki ratującej nas przed demonami i przygotowała dla słuchaczy specjalną playlistę Upside Down, na której znajdziecie listę 50 utworów, które Wasi znajomi powinni przetestować, jeśli kiedykolwiek Vecna rzuci na Was swoją klątwę i będzie chciał na zawsze uwięzić po Drugiej Stronie. Playlista została dobrana indywidualnie dla każdego użytkownika i zawiera popularne utwory, które każdy z Was odtwarzał w ostatnim czasie oraz podobne piosenki wpisujące się w Wasze gusta.

Piosenka „Running Up That Hill” użyta w pierwszej części czwartego sezonu Stranger Things otrzymała drugie życie i biła przez ostatnie tygodnie rekordy popularności. Hit Kate Bush znalazł się między innymi na szczycie listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Na swoim prywatnym blogu Bush wyraziła podziękowania showrunnerom „Stranger Things” za przypomnienie jej twórczości wśród nowego pokolenia słuchaczy.

Sprawdź inne artykuły związane z serialem „Stranger Things”:

zdj. Netflix