Harrison Ford powraca w pierwszym fragmencie „Indiany Jonesa 5”. Zobaczcie scenę pościgu w Maroku

Indiana Jones już wkrótce powróci na ekrany w ramach swojej finałowej przygody, ale jeszcze wcześniej film będą mogli zobaczyć uczestnicy festiwalu w Cannes. Z tej okazji w sieci wylądował właśnie pierwszy pełnoprawny fragment widowiska. Rzućcie okiem na nakręconą w Maroku scenę pościgu z udziałem Harrisona Forda i Phoebe Waller-Bridge, która w „Artefakcie przeznaczenia” zagrała chrześnicę kultowego archeologa.

Harrison Ford znowu w akcji. Fragment filmu „Indiana Jones i Artefakt przeznaczenia

Fabuła filmu „Indiana Jones i Artefakt przeznaczenia” rozegra się na wiele lat po zakończeniu drugiej wojny światowej, ale przeciwnikami tytułowego bohatera ponownie będą naziści chcący przejąć ponownie kontrolę nad światem. Produkcja zabierze nas do 1969 roku i pokaże, jak Indiana odnajduje się w erze wyścigu kosmicznego pomiędzy USA i ZSRR. Chęć przegonienia Rosjan przez Amerykanów i wylądowania na Księżycu niesie ze sobą kilka niewygodnych dla Indiany Jonesa faktów. W opracowywanie kosmicznych planów zaangażowani są bowiem byli naziści.

Głównym złoczyńcą będzie Voller grany przez Madsa Mikkelsena szukający tajemniczego artefaktu, który dałby mu wielką moc. Indiana Jones będzie próbował przeszkodzić Vollerowi w osiągnięciu celu i spróbuje dotrzeć do artefaktu jako pierwszy. W imieniu Vollera będzie działał też Klaber, w którego wcielił się Boyd Holbrook.

Sprawdź też: Najlepiej oceniany serial zeszłego roku powraca. Zwiastun drugiego sezonu „Miśka”

W obsadzie obok znaleźli się również: Antonio Banderas, Toby Jones, Thomas Kretschmann, Shaunette Renée Wilson. Za reżyserię odpowiada natomiast James Mangold, twórca takich filmowych hitów jak „Logan” czy „Le Mans '66”.

Premiera nowego „Indy'ego” odbędzie się na ekranach kin 30 czerwca tego roku. Z kolei już w najbliższy piątek produkcja doczeka się pierwszego pokazu, w ramach Festiwalu Filmowego w Cannes.

zdj. Disney