Kiedy „The Mandalorian” powróci z 4. sezonem? Kalendarz premier „Star Wars” i grafiki z finału trzeciego sezonu

Ósmy i zarazem finałowy odcinek bieżącego sezonu „The Mandalorian” trafił już do oferty platformy Disney+, co oznacza, że w sieci zadebiutowała ostatnia porcja oficjalnych grafik koncepcyjnych. Co dalej z serialowymi „Gwiezdnymi wojnami”? Kiedy możemy oczekiwać premiery czwartego sezonu? Jakie tytuły z odległej galaktyki zawitają w streamingu przed kolejnym spotkanie z Dinem Djarinem i Grogu?

Wyjątkowo krótki finał trzeciego sezonu „The Mandalorian”

The-Mandalorian-S03E08-1.jpg

Ostatni odcinek „The Mandalorian” okazał się sporym zaskoczeniem – choć najpewniej nie przez same rozwiązania fabularne, a króciutki metraż (bez napisów finał liczy sobie zaledwie nieco ponad pół godziny). Za pozamykanie wątków sezonu, jako reżyser, odpowiedział raz jeszcze Rick Famuyiwa. Za kamerą pozostałych odcinków trzeciej serii gwiezdnowojennego serialu stanęli z kolei Peter Ramsey, Carl Weathers, Rachel Morrison Lee Isaac Chung. Na nowych grafikach koncepcyjnych zobaczycie między innymi (spoiler!) następne i najwyraźniej ostatnie starcie Mandalorian z siłami Moffa Gideona, Bo-Katan robiącą użytek z Darksabera oraz sielankowe ujęcie z ostatniej sceny.

Sprawdź też: Moda na rebooty trwa w najlepsze. „Zmierzch” też powróci jako serial!

The-Mandalorian-S03E08-2.jpg

The-Mandalorian-S03E08-3.jpg

The-Mandalorian-S03E08-7.jpg

The-Mandalorian-S03E08-8.jpg

The-Mandalorian-S03E08-10.jpg

The-Mandalorian-S03E08-12.jpg

„The Mandalorian” dobiegł końca. Kiedy premiera 4. sezonu hitu Disney+?

The-Mandalorian-S03E08-13.jpg

Choć Disney i twórca „The Mandalorian” Jon Favreau potwierdzili już, że prace nad czwartym sezonem hitowego serialu toczą się pełną parą, żadna oficjalna informacja, co do terminu premiery nie została jeszcze ujawniona. To powiedziawszy, możemy założyć, że do debiutu nowych odcinków dojdzie nie wcześniej niż w drugiej połowie 2024 roku (dla porównania: pierwszy sezon zadebiutował w listopadzie 2019 roku – drugi niecały rok późńiej, w październiku 2020).

Sprawdź też: Michelle Yeoh jednak powróci do świata „Star Treka”. W planach nowe pełnometrażowe widowisko 

Za przyszłoroczną datą premiery „The Mandalorian” przemawia spekulowany początek prac zdjęciowych. Parę miesięcy temu – w nieoficjalnym raporcie na łamach serwisu Bespin Bulletin – informowano, że Jon Favreau liczy na wejście na plan czwartego sezonu wraz z początkiem października. Uwzględniając więc około czteromiesięczny okres zdjęciowy i fazę postprodukcyjną pochłaniającą 6-8 miesięcy, premiery czwartego sezonu możemy oczekiwać najwcześniej we wrześniu lub październiku 2024.  

Kiedy powrócimy do świata „Gwiezdnych wojen”? Lucasfilm planuje premiery następnych seriali

Gwiezdne-Wojny-nowy-serial.JPG

Niewykluczone też, że włodarze Disneya zadecydują o opóźnieniu premiery nowej odsłony „The Mandalorian” z powodu dużej liczby innych gwiezdnowojnneych projektów znajdujących się obecnie na różnych etapach realizacji. Poniżej znajdziecie zestawienie najważniejszych nadchodzących serii.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej odsłony konwentu Star Wars Celebration, który odbył się w Londynie, wytwórnia Lucasfilm wyjawiła plany na najbliższe kinowe widowiska z „Gwiezdnych wojen”. Nowe filmy rozegrają się na przestrzeni trzech różnych epok na osi czasu odległej galaktyki (przyjrzymy się zarówno erze poprzedzającej o wiele tysięcy lat wydarzenia z „Mrocznego widma”, jak i odbudowie zakonu Jedi na piętnaście lat po epizodzie dziewiątym, „Skywalker. Odrodzenie”). O nadchodzących tytułach wielkiego ekranu więcej przeczytacie w tym miejscu.  

Sprawdź też: „Superman Legacy” wchodzi w fazę przedprodukcji. James Gunn dzieli się zdjęciem skończonego scenariusza

The-Mandalorian-S03E08-4.jpg

The-Mandalorian-S03E08-5.jpg

The-Mandalorian-S03E08-6.jpg

The-Mandalorian-S03E08-9.jpg

The-Mandalorian-S03E08-11.jpg

zdj. Disney