Kolekcja „Władcy Pierścieni”, „Skazani na Shawshank”, „Cruella” i inne zapowiedzi polskich wydań Blu-ray i 4K UHD

W październiku na polskim rynku wydawniczym czeka nas sporo premier na DVD, Blu-ray i 4K UHD. Na jakie produkcje możemy liczyć? Poznajcie listę premier od dystrybutora Galapagos.

Przypomnijmy, że na wrzesień Galapagos zapowiedział już premiery takich produkcji jak: „Mortal Kombat”, Obecności 3: Na rozkaz diabła, „Godzilla kontra Kong”, „Tom i Jerry” oraz „Mare z Easttown”. Listę dostępnych wydań znajdziecie na liście poniżej.

Premiery DVD, Blu-ray i 4K UHD na wrzesień:

 • „Godzilla kontra Kong” na DVD, Blu-ray i 4K UHD – premiera 1 września
 • „Mortal Kombat” na DVD, Blu-ray i 4K UHD – premiera 1 września
 • „Tom i Jerry” na DVD i Blu-ray – premiera 15 września
 • „Obecności 3: Na rozkaz diabła” na DVD i Blu-ray – premiera 16 września
 • „Mare z Easttown” na DVD – premiera 16 września

Premiery od HBO Max w październiku na płytach DVD i Blu-ray

Ci, którzy życzą mi śmierci Angelina Jolin i Jon Bernthal

Jesień tego roku przyniesie nam sporo wydawniczych premier między innymi od dystrybutora Galapagos, który przygotował na październik aż szesnaście wydań DVD, Blu-ray i 4K UHD. Wśród premier znajdą się między innymi ostatnie nowości studia Warner Bros. takie jak musical „In the Heights” od twórców „Hamiltona”, Lina-Manuela Mirandy i reżysera „Bajecznie bogatych AzjatówJona M. Chu, thriller „Ci, którzy życzą mi śmierci” wyreżyserowany przez Taylora Sheridana, twórcę takich produkcji jak „Wind River. Na przeklętej ziemi”, „Yellowstone” oraz „Sicario”, a także „Małe rzeczy”,  którego gwiazdami są Denzel Washington, Rami Malek i Jared Leto. Wszystkie trzy produkcje doczekają się edycji na DVD i Blu-ray i dostępne będą od 13 października.

Lista premier DVD i Blu-ray filmów Warner Bros. na październik:

 • „In The Heights” (DVD) – premiera 13 października
 • „In The Heights” (BD) – premiera 13 października
 • „Ci, Którzy Życzą Mi Śmierci” (DVD) – premiera 13 października
 • „Ci, Którzy Życzą Mi Śmierci” (BD) – premiera 13 października
 • „Małe Rzeczy” (DVD) – premiera 13 października
 • „Małe Rzeczy” (BD) – premiera 13 października

Kolejne klasyki na 4K UHD i zbiorcza kolekcja Śródziemia

Skazani na Shawshank Morgan Freeman i Tim Robbins

W październiku nie zabraknie też premier na nośniku Ultra HD Blu-ray. Wśród zapowiedzianych tytułów znalazł się między innymi film „Skazani na Shawshank”, kultowa adaptacja powieści Stephena Kinga z 1995 roku, w której zagrali Morgan Freeman oraz Tim Robbins. Nie zabraknie także polskiego wydania 4K UHD z kolejnym dziełem Stanleya Kubricka. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, na październik zapowiedziano premierę „Mechanicznej pomarańczy”. Produkcja, w której główną rolę zagrał Malcolm McDowell, dołączy do filmów legendarnego reżysera wydanych przez Galapagos w poprzednich latach – w 2018 roku była to „Odyseja kosmiczna” (na 50. rocznicę), w 2019 roku – „Lśnienie”, a w 2020 roku – „Full Metal Jacket”.

Już w październiku do sklepów ma trafić także zbiorcze wydanie 4K UHD z trylogiami „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Wydanie będzie wyposażone w 31 płyt Blu-ray i Ultra HD Blu-ray i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami znajdą się na nich nie tylko filmy, ale także materiały dodatkowe, w  tym takie, które nie były publikowane nigdy wcześniej. Wraz z premierą zbiorczego wydania na 4K UHD doczekamy się też premiery pakietu Blu-ray ze zremasterowaną trylogią „Władcy Pierścieni”.

Na październik zaplanowano też wyczekiwaną od lat premierę wydania 4K UHD z oscarowym filmem „Grawitacja” z 2013 roku. Mimo iż produkcja wyreżyserowana przez Alfonsa Cuaróna znajduje się w aktualnych planach wydawniczych dystrybutora, to pojawiły się ostatnio głosy sugerujące, że wydanie 4K UHD może ostatecznie doczekać się ponownego przełożenia ze względu na brak akceptacji stworzonego remastera przez reżysera.

Lista premier 4K UHD i Blu-ray filmów Warner Bros. na październik:

 • „Grawitacja” (4K, BD) – premiera 13 października
 • „Skazani na Shawshank” (4K, BD) – premiera 13 października
 • „Mechaniczna Pomarańcza” (4K, BD) – premiera 13 października
 • „Władca Pierścieni: Zremasterowana Trylogia” (9BD + 9DVD) – premiera 27 października
 • „Śródziemie. Kompletna Kolekcja” (31 płyt 4K i BD) – premiera 27 października

Premiery Disneya i 20th Century Studios na październik

Cruella Emma Stone

Oprócz premier studia Warner Bros. w październiku doczekamy się też dwóch wydań z ostatnimi premierami Disneya i jednego z produkcją wytwórni 20th Century Studios. W tym wypadku możemy liczyć jednak wyłącznie na edycji DVD i Blu-ray. Co więcej, wydania na niebieskim krążku doczeka się wyłącznie jedna z premier, aktorski film „Cruella” z Emmą Stone wcielającą się w popularną Cruellę de Mon, którą w filmie „101 dalmatyńczyków” zagrała przed laty Glenn Close.

Kolejne dwie październikowe premiery, czyli oscarowy „Nomadlandz Frances McDormand w roli głównej wyreżyserowany przez Chloé Zhao oraz popularna animacja „Luca” doczekają się wyłącznie edycji na DVD.

Dodajmy, że na 13 października zapowiedziano też premierę wydania DVD z polskim filmem „Ostatni Komers” z Sandrą Drzymalską, Mikołajem Matczakiem, Michałem Sitnickim i Agnieszką Żulewską w rolach głównych.

Lista premier DVD i Blu-ray filmów Disneya i innych na październik:

 • „Cruella” (DVD) – premiera 13 października
 • „Cruella” (BD) – premiera 13 października
 • „Nomadland” (DVD) – premiera 13 października
 • „Luca” (DVD) – premiera 13 października
 • „Ostatni Komers” (DVD) – premiera 13 października

źródło: Filmozercy.com / zdj. Warner Bros. / Disney