Marvel wprowadzi greckich bogów do MCU. Przynajmniej tak twierdzi Taika Waititi. Czego możemy się spodziewać?

W ostatnim czasie do mediów przedostaje się zaskakująco wiele nieoficjalnych informacji o kolejnych projektach MCU. Wystarczy wspomnieć choćby słowa Giancarlo Esposito o rozmowach w sprawie roli Profesora X, Rosario Dawson zapowiadającą powrót Punishera czy też Pattona Oswalta, który potwierdził, że Chloé Zhao po raz drugi stanie za kamerą „Eternals”. Tym razem, to reżyser dwóch ostatnich odsłon o przygodach Thora postanowił podzielić się swoją wiedzą na temat rozwoju Marvela.

Uwaga! Artykuł zawiera spoilery do filmu „Thor: Miłość i grom.

Marvel chce wykorzystać potencjał greckich bogów w MCU. Co wiemy o planach?

Podczas jednego z paneli z widownią Taika Waititi, reżyser mieszanie przyjętego filmu „Thor: Miłość i grom”, ujawnił, że Marvel planuje zwiększyć udział członków greckiej mitologii w strukturach MCU. Wprowadzeni za zasadzie cameo we wspomnianym wyżej filmie 4. fazy Zeus (grany przez Russela Crowe'a) oraz Herkules (którego w scenie po napisach sportretował znany Bred Goldstein znany z serialu „Ted Lasso”) mają ponoć odegrać większą rolę w kolejnych fazach widowiska Marvela.

Nowozelandzki twórca wyznał tym samym, że nie został on zaproszony do udziału w projekcie, a także, że podczas tworzenia czwartej odsłony Thora nie miał pojęcia o istnieniu komiksowej wersji Herkulesa. Przypomnijmy, że scena po napisach ujawniła, że grany przez Goldsteina grecki bóg znany z wielkiej sił poprzysiągł zemstę na synu Odyna, po tym jak protagonista zranił Zeusa w walce

Mieliśmy przedstawić Herkulesa. To było dla mnie bez sensu. Nawet nie wiedziałem, że jest taka postać w Marvelu, ale okazało się, że jest... Wiem, że to otwiera zupełnie nowe rzeczy, do których nie będę zaproszony ani nie będę ich częścią, ale cieszę się razem z każdym kto uwielbia greckich bogów.

Sprawdź też: Pierwsze spojrzenie na następczynię Iron Mana w pełnej zbroi. Oto bohaterka serialu „Ironheart”

„Eternals 2”, Czarny Rycerz, a nawet She-Hulk. Potencjalne wątki fabularne 

Na ten moment Marvel Studios nie pokusiło się jeszcze o oficjalne potwierdzenie solowego projektu o Herkulesie czy też grupowego przedsięwzięcia skupiającego się wokół postaci greckich bogów. Szanse na potencjalną potyczkę między Thorem a Herkulesem wydają się być jednak mocno prawdopodobne jeśli chodzi o kolejną odsłonę filmowej serii z Chrisem Hemsworthem zważywszy zarówno na wspomniany wyżej element fabuły, jak i rywalizację bohaterów obecną w komiksach Marvela.

Komiksowe źródła oferują nam również potencjalne spojrzenie na przyszłość obu bohaterów w ramach MCU. W marvelowskim pierwowzorze Herkules wraz z Thorem połączyli siły, by razem stawić czoła Czarnemu Rycerzowi (do tej roli w „Eternals” wprowadzony został znany z „Gry o tron” Kit Harrington) sprzymierzonemu z Sersi (Gemma Chan). Inną kwestią godną wspomnienia wydaje się również obecny w komiksach romans She-Hulk z Herkulesem. Bardziej prawdopodobną opcją wprowadzenia greckich bogów na większą skalę w MCU jest jednak zapowiedziany przez Pattona Oswalta sequel „Eternals”. Dodajmy też, że wśród zarejestrowanych przez Marvel Studios projektów znalazł się projekt zatytułowany „Hercules: Rise of the Gods”.

Rzuć okiem na: Jesteśmy krok bliżej do trzeciego „Deadpoola”. Ryan Reynolds rozpoczął trening do roli najemnika z nawijką

Źródło: Reddit / The Playlist / CBR / Zdj. Marvel Comics / Marvel Studios