Netflix przejmuje kolejną filmową nowość! Ten tytuł miał trafić na SkyShowtime

Netflix będzie miał kolejną głośną premierę w październiku. Streamingowy gigant w ostatnich miesiącach mocno stawia na wprowadzanie do oferty oryginalnych treści od innych platform i zamierza kontynuować tę strategię. Netflix nabył właśnie prawa do produkcji „Monster High: The Movie” od Paramount+, konkurencyjnej usługi należącej do ViacomCBS.

Netflix nabywa prawa do pokazania kolejnej marki Paramount+

Film będący adaptacją popularnej linii lalek stworzonej przez Garrett Sander. Zabawki pojawiły się w 2010 roku i szczyt swojej popularności przeżywały przez kolejne pięć lat. Postacie tworzone w ramach serii wzorowane były na klasycznych filmowych i książkowych potworach takich jak Dracula, potwór Frankensteina, Mumia, Wilkołak, czy zombie. Premiera „Monster High: The Movie” przypadła w Stanach Zjednoczonych na październik zeszłego roku. Produkcja debiutowała na platformie Paramount+ i stacji Nickelodeon, a teraz trafi także do widzów z innych krajów dzięki Netfliksowi. Do tej pory wydawało się, że prędzej czy później film zadebiutuje w naszym kraju na platformie SkyShowtime będącej połączeniem oferty Paramount+ i Peacok, ale okazało się, że „Monster High: The Movie” będzie kolejnym tytułem po serialu „Star Trek: Protogwiazda”, który został odsprzedany konkurencyjnej platformie.

Netflix zapowiedział, że film będzie dostępny w Polsce na jego platformie od 27 października. Informacja o przejęciu praw przez streamingowego giganta pojawiła się na chwilę po tym, jak w USA zadebiutowała druga część filmowej serii. Wcześniej w ramach nowego podejścia do marki wypuszczono też serial animowany będący pomostem pomiędzy filmami.

Główną bohaterką „Monster High: The Movie” będzie Clawdeen Wolf, pół-człowiek, pół-wilkołak. Przygody nastolatki rozpoczynają się, gdy trafia ona do nowej szkoły, tytułowego liceum Monster High, i poznaje dwójkę klasowych koleżanek: Frankie Stein i Draculaurę. W ich towarzystwie, Clawdeen może w końcu poczuć się naprawdę sobą, choć swoją ludzką stronę wciąż musi utrzymywać w sekrecie. Gdy istnieniu szkoły zagraża złowieszczy plan, bohaterka musi w pełni skomunikować się ze swoim wewnętrznym potworem i znaleźć sposób, by uratować wszystko, na czym jej zależy. 

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Arkadiusz Warguła / depositphotos