Rick i Morty wracają z nowym głosem! Data premiery 7. sezonu ogłoszona! Co z premierą w Polsce?

Stacja Adult Swim potwierdziła, kiedy do widzów trafi najnowsza odsłona hitowej animowanej komedii „Rick i Morty”. Siódmy sezon serialu, z którym jeszcze na początku tego roku roku rozstała się pierwszoplanowa gwiazdą i zarazem jeden z głównych twórców, zadebiutuje za nieco ponad półtora miesiąca.

Siódmy sezon „Ricka i Morty’ego” z premierą w październiku! W nowej serii zabraknie dotychczasowych głosów tytułowego duetu

Termin emisji w ramach Adult Swim został wyznaczony na dokładnie 15 października. Tak samo, jak w przypadku paru ostatnich sezonów, na nową serię ma złożyć się dziesięć odcinków. Możemy być pewni, że serial trafi do polskiej oferty HBO Max, ale rodzimy oddział platformy nie potwierdził jeszcze, czy dojdzie do tego równolegle z amerykańską premierą (takie rozwiązanie wydaje się jednak najbardziej prawdopodobne – ubiegły sezon debiutował w Polsce wraz z premierą za oceanem).

Warto podkreślić, że najnowszy sezon nagradzanej statuetkami Emmy komedii sci-fi będzie pierwszą jej odsłoną, w której powstawanie nie jest zaangażowany Justin Roiland, współtwórca i główny gwiazdor serialu (użyczał swojego głosu zarówno Rickowi, jak i jego wnukowi Morty'emu). Aktor został zwolniony z ekipy realizacyjnej serialu wkrótce po tym, jak do kalifornijskiego sądu skierowano przeciwko niemu akt oskarżenia o przemoc domową. Choć zarzuty w sprawie karnej zostały ostatecznie wycofane, w mediach pojawiły się liczne doniesienia o przemocowych skłonnościach Rolianda: niestosownych zachowaniach w miejscu pracy i agresywnych wiadomościach przesyłanych do fanki serialu. Wraz z utratą angażu przy „Ricku i Mortym”, Roilanda zwolniono też z pracy przy innej animacji: realizowanym przez Hulu serialu „Spoza układu”. W tej produkcji aktora zastąpi Dan Stevens, znany z „Pięknej i Bestii” i „Downton Abbey”.

Koniecznie sprawdź:

Wraz z zapowiedziami nowego sezonuRicka i Morty'ego” przedstawiciele Adult Swim zapewniali, że postacie głównych bohaterów nie ulegną żadnej zauważalnej zmianie. Od czasu zwolnienia Roilanda stacja miała poszukiwać nowej gwiazdy produkcji: aktora, który będzie w stanie poprawnie naśladować dotychczasowe głosowe kreacje obu tytułowych postaci. Żadne konkretne nazwisko nie zostało jednak jeszcze ujawnione.

Ujawniwszy pierwszy plakat nowej serii, Adult Swim potwierdziło, że pomimo rozwiązania współpracy z Roilandem, „Rick i Morty” zostaną z widzami na wiele kolejnych sezonów. „Nadchodzi sezon siódmy i możliwościom nie ma końca. Co dzieje się z Jerrym? ZŁA Summer? I czyzy oni kiedykolwiek powrócą do liceum? Może nie! Ale dowiedzmy się tego wspólnie. (...) Rick i Morty na kolejnych sto lat! A przynajmniej do sezonu dziesiątego!” 

Amerykańska stacja dodaje, że w sezonach od trzeciego do szóstego „Rick i Morty” było najchętniej oglądaną komedią telewizji kablowej. Tylko w 2022 roku produkcja dotarła w tej formie do ponad 19 milionów widzów, pozostając też jednym z wiodących tytułów usługi streamingowej Max (i HBO Max). Przypomnijmy, że „Rick i Morty” ma w dorobku dwie statuetki Emmy, przyznane w kategorii najlepszej produkcji animowanej. Animacja otrzymała też nominację do trzeciej nagrody, która  zostanie przyznana przy okazji najbliższej ceremonii na początku przyszłego roku

Obok Justina Roilanda, głównym twórcą „Ricka i Morty'ego” jest Dan Harmon, mający w dorobku również takie tytuły jak „Straszny dom” czy „Community” z głównymi rolami Joela McHale'a, Alison Brie, Kena Jeonga i Donalda Glovera.

Sprawdź też: Piraci na horyzoncie. Drugi sezon serialu „Nasza bandera znaczy śmierć” zadebiutuje tej jesieni 

Rick i Morty sezon 7 plakat.JPG

 Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Adult Swim