Ruszyły zdjęcia do nowej adaptacji Stephena Kinga! Za kamerą twórca „Zagłady domu Usherów”

„Zagłada domu Usherów” debiutowała na Netfliksie niecałe dwa tygodnie temu, ale jej twórca już pojawił się na planie następnego dreszczowca. Przy okazji „Życia Chucka”, filmu na motywach opowiadania Stephena Kinga, Mike Flanagan podjął pierwszy projekt w ramach kontraktu z Amazonem. Do obsady, w której są już Tom Hiddleston i Mark Hamill dołączyły właśnie nowe nazwiska.

Literacki pierwowzór „Życia Chucka” – opowiadanie z dobrze przyjętej antologii „Jest krew” –  podejmuje trzy różne wątki rozgrywające się na odmiennych etapach życia tytułowego bohatera. Biograficzna historia niejakiego Chucka Krantza zostaje przedstawiona w odwróconym biegu: zaczyna się od jego śmierci w wieku 39 lat, w wyniku guza mózgu, kończy – opisaniem dzieciństwa spędzonego w nawiedzonym domu. Hiddleston wcieli się w tytułową rolę. Z kolei Hamill przedstawi na ekranie postać Albiego, dziadka Chucka. Zgodnie z nowym raportem obok obu gwiazdorów w filmie pojawią się też Chiwetel Ejiofor („Doktor Strange”), Karen Gillan („Strażnicy Galaktyki 3”) i Jacob Tremblay („Toksyczny mściciel”). 

Życie Chucka nowe nazwiska.JPG

Chwitel Ejiofor, Karen Gillan i Jacob Tremblay – nowe gwiazdy „Życia Chucka” (zdj. Deadline)

Dla Mike'a Flanagana, wprawionego w opowieściach grozy, które do niedawna projektował dla Netfliksa, będzie to już kolejna adaptacja prozy Stephena Kinga – filmowiec ma w dorobku ekranowe wersje „Gry Geralda” i „Doktora Sen”. W kontekście tonu „Życie Chucka” będzie czerpało z takich produkcji, jak „Stań przy mnie”, „Skazani na Shawshank” czy „Zielona Mila”. Flanagan napisał też scenariusz ekranizacji i zajął się wyprodukowaniem, w ramach swojej firmy Intrepid Pictures.

Deadline donosi, że film zyskał zgodę związku aktorskiego SAG-AFTRA na podjęcie realizacji pomimo trwającego na bieżąco strajku. Prace zdjęciowe ruszyły na początku tego miesiąca w stanie Alabama. 

Sprawdź też:

Przypomnijmy, że jednocześnie Flanagan projektuje dla Amazona serialową adaptację „Mrocznej Wieży” – ujawniono jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Więcej informacji o tym projekcie znajdziecie pod tym adresem

źródło: Deadline / zdj. Deadline / Netflix