To będzie szczególny piątek 13-tego. Disney odsłania swoją najnowszą serię grozy!

W ślad za debiutancką fotką Disney udostępnił w sieci pełnoprawną zapowiedź swojej nowej serii grozy dla nastolatków i najmłodszych dorosłych. „Gęsia skórka” będzie następną próbą zekranizowania klasycznego cyklu powieści R.L. Stine'a. Kiedy premiera?

Oryginalna seria telewizyjna adaptująca powieści Stine'a przez równo pięć sezonów broniła czołowego miejsca w amerykańskiej telewizji lat 90. Serial opowiadał antologiczne historie o dzieciach znajdujących się w dziwnych i przerażających okolicznościach o zazwyczaj paranormalnym charakterze. Na licencji „Gęsiej skórki” w 2015 i 2018 roku pojawiły się też dwa pełnometrażowe filmy z Jackiem Blackiem. Oba zarobiły dla Disneya łącznie ponad 250 milionów dolarów. 

Podobnie jak kinowe produkcje, nowa adaptacja przeniesie na ekrany elementy z wielu powieści Stine'a. „Serial opowiada o grupie pięciu licealistów, którzy przypadkiem uwalniają nadprzyrodzone siły na swoje miasto. Teraz są zmuszeni współpracować – i z pomocą i pomimo łączących ich przyjaźni, dawnych zaszłości i rywalizacji – by je uratować. Po drodze poznają głęboko skrywane licealne sekrety swoich rodziców” – czytamy w oficjalnym opisie.

W adaptacji Disney+ występują Rachael Harris („Lucyfer”), Justin Long („Barbarzyńcy”), Ana Yi Puig („Powrót do liceum”), Miles McKenna („Nocturne”), Will Price („Agentka McCall”), Zack Morris („The Fades”) i Isa Briones („Star Trek: Picard”). Za wyreżyserowanie debiutanckiego odcinka serii odpowiada z kolei Rob Letterman, twórca filmowej ekranizacji z 2015 roku. Obok Nicka Stollera („Chłopaki te płaczą”, „Kumple”) Letterman jest też jednym ze scenarzystów.

Ujawniono dziś, że premiera serialu odbędzie się na parę tygodni przed tegorocznym Halloween. Debiutanckie odcinki zobaczymy na Disney+ dokładnie w piątek13 października.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Disney