Gotowi na więcej Daniela Craiga w roli detektywa? Ruszyły prace nad 3. odsłoną „Na noże”

Minie jeszcze sporo czasu nim branża kinowo-telewizyjna będzie mogła wrócić do pełnej sprawności – a przynajmniej na to wskazują ostatnie wieści okołostrajkowe – ale domknięcie protestu scenarzystów umożliwiło powrót do zawieszonych projektów w fazie przedprodukcyjnej. Pośród nich znalazła się kolejna kontynuacja serii kryminalnych komedii „Na noże” i „Glass Onion”. 

Ruszają prace nad kontynuacją serii „Na noże

Przypomnijmy, że jeszcze w marcu 2021 roku Netflix wszedł w posiadanie praw do dwóch sequeli filmu „Na Noże” za kwotę niemal 470 milionów dolarów. Pierwsza z kontynuacji – bardzo dobrze przyjęte „Glass Onion” – debiutowała w streamingu nieco ponad rok temu. O następnym filmie, mającym domknąć trylogię o przygodach Benoit Blanca (Daniel Craig) na chwilę obecną nie wiemy w zasadzie niczego – reżyser i scenarzysta Rian Johnson ujawnił tylko, że rozpoczął już prace nad tekstem trzeciego filmu. Jak wiemy, po drodze w Hollywood doszło jednak do podwójnego strajku aktorów i scenarzystów, który wstrzymał przygotowania „trójki”. 

Teraz, w ramach artykułu dedykowanego przede wszystkim produkowanemu przez Johnsona thrillerowi „Fair Play”, filmowiec przyznał, że wraz z osiągnięciem porozumienia między WGA i przedstawicielami wytwórni, prace nad zarysem kontynuacji „Na noże” i „Glass Onion” ponownie ruszyły. Johnson ustalił już, gdzie chciałby osadzić historię trzeciego filmu. „Zaczyna nabierać kształtów” – wyjaśnił w rozmowie z magazynem The Wrap. „Oczywiście nie mogłem pracować nad tym w trakcie strajku, ale ponieważ dobiegł końca, poświęcam scenariuszowi pełną uwagę. Nabiera kształtów. Mam już zarys fabuły. Udało mi się ustalić miejsce akcji. Mam już wyobrażenie, co do kształtu filmu. Teraz tylko muszę to cholerstwo napisać”.  

Koniecznie sprawdź też:

Z uwagi na wciąż skomplikowaną sytuację panującą w Hollywood żaden przybliżony termin premiery trzeciej części trylogii z Danielem Craigiem nie został jeszcze ujawniony. Warto przypomnieć jednak, że na „Glass Onion” widzowie musieli poczekać aż trzy lata. W międzyczasie Johnson pracował jeszcze nad serialem kryminalnym „Poker Face” dla platformy Peacock (produkcja niedawno trafiła do polskiej oferty SkyShowtime).

źródło: The Wrap / zdj. Netflix