Zdjęcia do nowego filmu z „Gwiezdnych Wojen” nie ruszą w tym roku. „Wciąż myślę nad tym, o czym opowie” – tłumaczy reżyser

Szanse na to, że kolejne pełnometrażowe widowisko z „Gwiezdnych wojen” trafi na ekrany kin pod koniec 2023 roku, właśnie się zmniejszyły. W nowym wywiadzie reżyser i scenarzysta projektu, Taika Waititi („Thor: Miłość i grom”) wyjawił, że prace zdjęciowe nad nowym filmem znajdują się w bardzo odległej perspektywie.

Waititi pisze scenariusz do nowych „Gwiezdnych wojen” wraz z Krysty Wilson-Cairns, mającą w dorobku między innymi dreszczowiec „Ostatniej Nocy w Soho”. W rozmowie z serwisem The Wrap, reżyser przyznał, że nie zdoła wejść na plan następnego widowiska Lucasfilmu aż do końca tego roku. W szybszej realizacji przeszkodzą nie tylko inne zobowiązania, a przede wszystkim fakt że scenariusz nie jest i nie będzie gotowy przez jeszcze przez wiele miesięcy. „Nie w tym roku” – tłumaczy w wywiadzie Waititi – „od sierpnia, aż do końca roku będę w Nowej Zelandii na planie Nasza bandera znaczy śmierć i Time Bandits. W tym samym czasie wciąż będę pisał [scenariusz do „Gwiezdnych wojen”]. Wciąż myślę nad tym, o czym opowie [ten film]”. 

Mimo więc, że jeszcze podczas majowego konwentu Star Wars Celebration szefowa Lucasfilmu, Kathleen Kennedy zapowiadała premierę filmu Waititiego na przyszły rok, szanse, że produkcja zostanie w ramach tego samego roku zorganizowana, ukończona i przedstawiona widowni są niewielkie. Dla porównania warto przypomnieć, że ostatni film Sagi Skywalkerów, „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, rozpoczął fazę zdjęciową w sierpniu 2018 roku i do kin trafił dopiero w grudniu 2019. Przy czym tekst do tamtego filmu został ukończony jeszcze w okolicach lutego 2018.  

Sprawdź też: Obi-Wan Kenobi może powrócić w 2. sezonie. Oto pięć otwartych wątków z finału serii

W najbliższym czasie nowe opowieści z „Gwiezdnych Wojen” będą trafiać do widzów przede wszystkim za sprawą platformy streamingowej Disney+. Najbliżej premiery znajduje się pierwszy sezon serialowego prequela „Łotra 1”. Z kolei na początek jesieni zaplanowano debiut następnych odcinków animacji „Parszywa zgraja”, będącej niebezpośrednią kontynuacją „Wojen Klonów”. W podobnym okresie w usłudze streamingowej Disneya zadebiutuje też antologia „Tales of the Jedi”. Produkcja przedstawi kilka niezależnych od siebie, krótkometrażowych historii osadzonych w erze poprzedzającej trylogię prequeli. Ich bohaterami mają być między innymi młody Hrabia Dooku i Qui-Gon Jinn.

Nieco więcej o widowisku kinowym, które dla fanów „Star Wars” szykuje reżyser „Thora: Ragnarok” i „Jojo Rabbit” przeczytacie w niedawnym wywiadzie z Waititim. Szczegóły w tym miejscu

Sprawdź też: W „The Mandalorian” zobaczymy kolejnego droida IG? Taika Waititi w obsadzie 3. sezonu serialu Disney+

Źródłó: The Wrap / zdj. Lucasfilm