Wszystkie wpisy

NOSTALGICZNA NIEDZIELA #131: „Ukryte pragnienia”

  • Mariusz
  • 0

Półtora roku temu zakończyliśmy, cóż, „Cliffhangerem” – i chyba nie było to do końca przypadkowe posunięcie.  Jednak od tamtej pory wiele już wody upłynęło i w końcu nadszedł moment, w którym stwierdziłem, że warto by raz jeszcze sięgnąć po kilka przykurzonych tytułów z minionych dekad i odnowić stare znajomości, celem przybliżenia (lub przypomnienia) ich także tym, którzy zechcą poświęcić chwilę swojego czas na czytanie poniższych słów. Nostalgiczne podróże do minionych dekad to po dziś dzień jeden z moich ulubionych rodzajów filmowych seansów, a skoro wraz z pojawieniem się na mojej półce kilku takich pozycji znalazła się i wena, to proszę bardzo,  przed nami odcinek 131.

Czytaj więcej

„Punisher. Epic Collection: Krąg krwi” – recenzja komiksu. Cel uświęca środki

  • Mariusz
  • 0

Nastały piękne czasy dla tych spośród miłośników amerykańskich komiksów, którzy swą przygodę z nimi zaczynali w czasach, gdy na polskim rynku działało wydawnictwo TM-Semic. Najpierw dostaliśmy Epic Collection Spider-Mana (dostaliśmy już pięć tomów, kolejne w zapowiedziach), następnie Batman Knightfall (wydano już trzy tomy), a teraz przyszła pora na przygody Franka Castle'a, znanego lepiej jako Punisher. Właśnie ukazał się „Krąg krwi – należący do Epic Collection tom zbierający pierwsze przygody Franka na łamach własnej serii komiksowej (uprzednio przez kilkanaście lat pojawiał się gościnnie w innych seriach). Zapraszamy do recenzji.

Czytaj więcej
Komiksy

„Batman. Knightfall” tom 3: „Krucjata Mrocznego Rycerza” – recenzja komiksu. Batman ekstremalny.

  • Mariusz
  • 0

Po serii „Amazing Spider-Man Epic Collection”, wydawnictwo Egmont zdecydowało się sięgnąć po kolejne historie znane polskim czytelnikom jeszcze z czasów wydawnictwa TM-Semic. Tym razem w ramach uniwersum DC. 26 października na sklepowych półkach pojawił się trzeci już tom serii Knightfall”, przedstawiającej przełomowe wydarzenia w życiu najpopularniejszego z bohaterów spod szyldu DC. Zapraszamy do recenzji.

Czytaj więcej