Wszystkie wpisy

NOSTALGICZNA NIEDZIELA #168: „Spóźniony bohater” (1970)

  • Mariusz
  • 0

W Nostalgicznej Niedzieli przybliżamy Wam klasyczne, produkcje kinowe i telewizyjne z ubiegłych dekad. Ostatnim razem mieliśmy bardzo znany film „kobiecy” zatem dziś dla równowagi nieszczególnie znane typowo męskie kino (bodaj w jedynym momencie, gdy na ekranie widać kobiety są one zasłonięte przez początkowe napisy) – „Spóźniony bohater” z 1970 roku w reżyserii Roberta Aldricha.

Czytaj więcej
Filmy

NOSTALGICZNA NIEDZIELA #160: „Bohater ostatniej akcji” (1993)

  • Mariusz
  • 0

W Nostalgicznej Niedzieli przybliżamy Wam produkcje kinowe i telewizyjne z ubiegłych dekad. Dziś sięgamy po jeden z tytułów z filmografii Johna McTiernana, uważany przez wielu za potknięcie tegoż reżysera. O ile jednak kwestia tego czy film jest dobry, czy niekoniecznie, pozostaje w zasadzie sprawą czysto subiektywną, tak faktem pozostaje, że okazał się porażką kasową. Filmem tym jest oczywiście „Bohater ostatniej akcji” z 1993 roku.

Czytaj więcej

NOSTALGICZNA NIEDZIELA #155: „Spacer po linie” (2005)

  • Mariusz
  • 0

Już wkrótce na kinowych ekranach będziemy mieli okazję podziwiać Joaquina Phoenixa w roli Napoleona Bonaparte w filmie Ridleya Scotta. Aktor ten ma na koncie sporo udanych i słynnych ról, że wspomnę tylko „Jokera (2019) i Commodusa w „Gladiatorze (2000), jednak spośród wszystkich jego występów, moim ulubionym pozostaje ten, któremu zdecydowałem się poświęcić dzisiejszy odcinek Nostalgicznej Niedzieli.

Czytaj więcej