Wszystkie wpisy

Mike Carey „Hellblazer” tom 2 – recenzja komiksu. Obrońca Ziemi

 • Marcin Rączka
 • 0

Przygody Johna Constantine’a w rękach Mike’a Careya rozkręcają się zgodnie z planem scenarzysty. I nawet jeśli nie jest to najlepszy run „Hellblazera”, który w ostatnim czasie wydał Egmont, to zdecydowanie zasługuje na miejsce w czołówce,  m.in. dzięki swojej przystępności dla nowego odbiorcy. Zapraszamy do lektury recenzji drugiego tomu.

Czytaj więcej
Komiksy

„X-Men. Punkty zwrotne” tom 4: „Upadek mutantów” – recenzja komiksu. Koniec nowym początkiem

 • Marcin Rączka
 • 0

Egmont kontynuuje w naszym kraju wydawanie komiksów o X-Menach z serii „Punkty zwrotne”. Po trzech bardziej współczesnych tomach, przyszedł czas na „Masakrę mutantów” oraz „Upadek mutantów”. Ten drugi różni się konstrukcją od poprzedników, ale kierowany jest wyłącznie do grona czytelników, którzy doceniają komiksy Marvela z lat 80. Zapraszamy do lektury recenzji.

Czytaj więcej
Komiksy

„Joker. Polowanie na klauna” – recenzja komiksu. Zemsta detektywa

 • Marcin Rączka
 • 0

James Tynion IV staje się jednym z moich ulubionych scenarzystów komiksowych, który dźwiga na swoich barkach niemal całe DC Comics i DC Black Label. „Joker. Polowanie na klauna” to jego autorski, 15-zeszytowy projekt, który zaskakuje i zachwyca od pierwszej do ostatniej strony. Takich historii on-goingowe superhero potrzebuje więcej! Zapraszamy do lektury recenzji.

Czytaj więcej
Komiksy

„Miły dom nad jeziorem” tom 1 – recenzja komiksu. Koszmarny koniec świata

 • Marcin Rączka
 • 0

James Tynion IV to aktualnie jedno z najgorętszych nazwisk na rynku komiksowym. W 2022 roku otrzymał trzy prestiżowe nagrody Eisnera, a w Polsce jego komiksy są dość dobrze znane. Jednak dopiero „Miły dom nad jeziorem” ostatecznie uświadomił mi, że poza kreatywnością i nieograniczonymi pomysłami, to twórca niebojący się wyzwań i trudnych tematów. Zapraszamy do lektury recenzji.

Czytaj więcej
Komiksy

„Strażnicy galaktyki” tom 1: „Czyli zostaliśmy my” – recenzja komiksu. Era ognia i potworów

 • Marcin Rączka
 • 0

Ekipa „Strażników galaktyki” wybitnie nie ma szczęścia do scenarzystów. Na rynku pojawił się właśnie kolejny tom ich przygód oznaczony „jedynką” sugerującą fabularny restart i dobre miejsce do zapoznania się z komiksem. Z kolei na okładce widnieje nazwisko Ala Ewinga zwiastujące przełomowe momenty dla Petera Quilla i jego kompanów. Zapraszamy do recenzji komiksu „Strażnicy galaktyki” tom 1: „Czyli zostaliśmy my”.

Czytaj więcej
Komiksy

„Batman: Zagłada Gotham” – recenzja komiksu. Lovecraft w superbohaterskim sosie

 • Marcin Rączka
 • 0

Batman to bohater uniwersalny, który potrafi odnaleźć się w każdym środowisku. Wielokrotnie byliśmy tego świadkami w rozmaitych interpretacjach losów Człowieka-nietoperza, a scenarzyści od lat prześcigają się w kreowaniu alternatywnych wersji jego genezy. Mike Mignola w „Zagładzie Gotham” zrobił krok dalej, wrzucając Bruce’a Wayne’a w okres międzywojenny, a całą historię mocno przyprawił mitologią Cthulhu. Jak wypada „Zagłada Gotham”? Zapraszamy do lektury recenzji.

Czytaj więcej
Komiksy

„Liga sprawiedliwości” tom 1: „Pryzmaty” – recenzja komiksu. Atak klonów

 • Marcin Rączka
 • 0

Po niezbyt udanej przygodzie z komiksami o Supermanie, Brian Michael Bendis zdecydował podjąć się jeszcze trudniejszego wyzwania w ramach uniwersum DC Comics. „Liga sprawiedliwości” dla scenarzystów zawsze była wyzwaniem i nie inaczej jest w tym przypadku. A może po prostu oczekiwania wobec tego uznanego, jednak mającego swoje najlepsze lata już za sobą, twórcy są zbyt duże? Zapraszamy do lektury recenzji albumu „Pryzmaty”.

Czytaj więcej
Komiksy

„Ultimate Spider-Man” tom 13 – recenzja komiksu. Ostatnie pożegnanie

 • Marcin Rączka
 • 0

Czy „Ultimate Spider-Man” to najlepsza współczesna seria komiksowa o popularnym Pajączku? Dzięki wydawnictwu Egmont spędziłem z tą serią blisko 5 lat, przeczytałem każdy wydany zeszyt i mimo pewnych bolączek uważam, że była to wyjątkowa przygoda. Niestety kończy się ona dziś, wraz z ostatnim, 13. tomem autorstwa Briana Michaela Bendisa. Zapraszamy na pożegnalną recenzję.

Czytaj więcej
Komiksy

„Far Cry. Łzy Esperanzy” – recenzja komiksu. Partyzant do wynajęcia

 • Marcin Rączka
 • 0

Jaki jest sens wydawać komiks, będący prequelem gry mającej swoją premierę półtora roku temu? Nie mam pojęcia, ale firma Ubisoft od lat kroczy własnymi, nie do końca logicznymi ścieżkami. „Łzy Esperanzy” trafiają na rynek (nie tylko polski, ale też światowy) ze zbyt dużym opóźnieniem w stosunku do „Far Cry 6”, przez co historia nie rezonuje tak, jak mogłaby w okresie premiery samej gry. Zapraszamy do lektury recenzji komiksu.

Czytaj więcej
Komiksy

„Świt X. New Mutants” – recenzja komiksu. Kosmiczni kowboje

 • Marcin Rączka
 • 0

Nowy run autorstwa Jonathana Hickmana pt. „Świt X” to nie tylko poważne i głębokie rozważania nad losem Mutantów i ludzkości, ale też dużo lżejsza i nastawiona na zupełnie innego czytelnika seria „New Mutants”, będąca udaną alternatywą dla odbiorców lubiących nieco lżejsze podejście do tematu. Zapraszamy do lektury recenzji.

Czytaj więcej