Wszystkie wpisy
Komiksy

„X-Men. Punkty zwrotne” tom 1: „Kompleks mesjasza” – recenzja komiksu. Nowa nadzieja

  • Marcin Rączka
  • 0

Wzorem najważniejszych historii o Spider-Manie z Epic Collection, wydawnictwo Egmont rozpoczęło w naszym kraju wydawanie serii o podobnym charakterze, ale tym razem skupionej wokół X-Men. „Punkty zwrotne” mają przypomnieć nam najważniejsze, przełomowe momenty grupy superbohaterów, bez względu na chronologię wydarzeń. „Kompleks mesjasza” to pierwszy z nich.

Czytaj więcej
Komiksy

„Uncanny X-Men. Upadek X-Men” – recenzja komiksu. Koniec wszystkiego

  • Marcin Rączka
  • 0

Angielski podtytuł miniserii „Uncanny X-Men” brzmi: „Disassembled”, co dość jasno daje do zrozumienia, w jakim miejscu znalazła się grupa mutantów w początkowej fazie Marvel Fresh. Ich „Upadek” jest najsłabszym z ostatnio wydanych komiksów z serii „X-Men”. Jednocześnie jest to event niezbędny, aby niebawem historię mutantów zacząć tworzyć na nowo, po swojemu i przez kogoś, kto faktycznie ma na nich pomysł.

Czytaj więcej
Komiksy

„Blade Runner: 2019” tom 1 – recenzja komiksu. Rzeźniczka z Los Angeles

  • Marcin Rączka
  • 0

„Blade Runner: 2019” wziął mnie z zaskoczenia. Znam uniwersum wyłącznie z filmów, zarówno tego z 1982 roku, jak i z (nie boję się tego napisać) wyjątkowego dzieła Denisa Villeneuve’a, które do kin weszło 4 lata temu. Nie wiedziałem jednak, że ten intrygujący świat ludzi i replikantów udanie rozwinięto również na łamach komiksu autorstwa Michaela Greena i Mike’a Johnsona.

Czytaj więcej